0

Л евски завърши наравно 0:0 с Царско село в последната си контрола преди началото на пролетния дял от българския футболен шампионат. Първи съперник на "сините" е Локомотив (Пловдив) в събота, 19 февруари, от 17:30 на стадион "Георги Аспарухов".

Старши треньорът Станимир Стоилов пусна на терена изцяло резервен състав, може би с изключение на централния защитник Хосе Кордоба. Останалите десетима бяха Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Келиан ван дер Каап, Иван Горанов, Андриан Краев, Радослав Цонев, Антоан Стоянов, Георги Миланов, Здравко Димитров и Асен Митков. В групата попаднаха и десетима юноши, като част от тях влязоха в игра през второто полувреме.
Левски създаде най-доброто си положение за гол в 25-та минута. Георги Миланов подаде на Радослав Цонев отдясно, а той му върна и бившият халф на ЦСКА (Москва) се озова сам срещу вратаря на Царско село. Миланов, който все още не е в добра кондиция след тежката контузия през есента, стреля право в тялото на стража, съобщи БТА.

Царско село също имаше положения, но грешки в завършващия удар и една греда не позволиха на гостите да вкарат първия гол.

Царско село смени почти целия отбор през второто полувреме, а Станимир Стоилов замени част от играчите си с представители на школата. Келиан ван дер Каап се отличи два пъти за "сините" през вторите 45 минути, като първо негов удар с глава мина на сантиметри от лявата греда на Царско село, а след това нидерландецът спаси сигурно попадение, избивайки топката от голлинията с петичка.
Двата отбора не успяха да си вкарат гол и така контролата завърши наравно 0:0.