Полският Ракув Честохова и Левски са се разбрали за трансфера на Марин Петков, съобщава авторитетния полски журналист Томаш Влодарчук. Според информацията, българският клуб ще получи 1,15 милиона евро, както и процент от евентуална бъдеща продажба на играча.

Любопитното обаче е, че успоредно с Левски, полският тим води преговори и със Заглембие Любин за правата на Томаш Пиенко, който играе на същата позиция, на която и Марин Петков. Влодарчук твърди, че преговорите са в напреднала фаза, но все още не са финализирани.

„Томаш Пиенко изглежда е цел номер едно на Ракув. Ако обаче този трансфер не се осъществи в следващите дни, Марин Петков ще се присъедини към клуба. Бих се изненадал, ако и двамата играчи се присъединят – първо, това би означавало разход от близо 3 милиона евро, и второ, би било трудно да се вместят всички на терена, особено ако Иви Лопес се завърне в клуба“, казва Влодарчук пред Meczyki.pl.