0

Левски се представи силно в Европа през този сезон и постигна максимума, като се справи с Шкупи и Апоел Беер Шева. Оттук нататък, каквото дойде, все ще голям бонус и много над очакваното. По принцип всеки сезон, в който български клуб успее да елиминира два съперника в Европа, би трябвало да се счита за успешен, с оглед реалностите в нашия футбол. А да не забравяме, че Левски бе непоставен при жребия, както когато се падна с Шкупи, така и срещу Апоел Беер Шева.

И въпреки че „сините“ се представиха доста силно в четирите мача, които изиграха дотук и си заслужиха радостта, трябва да отбележим, че този път не могат да се оплачат от липса на шанс. Този късмет, който толкова много пъти им е убягвал в европейските клубни турнири.  Специално през настоящия сезон 90-ата минута е най-щастливата за Левски. Толкова, колкото никога не е била. В три от четирите си мача дотук, „сините“ вкараха важни голове в добавеното време. Два от тях се оказаха победни. Роналдо вкара в 96-ата за 2:1 срещу Апоел Беер Шева, като този гол донесе освен победата и елиминирането на израелския отбор. Марин Петков пък вкара в стотната минута срещу Шкупи за 1:0. За крайният успех попадението не бе решаващо, но пък беше хубаво, че „сините“ продължиха напред, след като спечелиха и двата мача. Роналдо пък вкара в Скопие в добавеното време за 2:0 и с това осигури по-голямо спокойствие преди реванша. От четирите мача, 90-ата минута не бе щастлива за Левски само в първия мач срещу Апоел Беер Шева. Тогава бившият вече футболист на отбора – Ивелин Попов улучи гредата, което попречи да се стигне до нова победа.