0

Л евски не остави никаква надежда на Локо Сф, като го разби на собствения му стадион в столичния квартал „Надежда“ с 6:1 в мач от първия кръг на Първа лига. Головете на гостите, които в този мач играха с жълти екипи, вкараха петима различни играчи.

Домакините откриха резултата в 5-ата минута с гол на Анте Аралица, но последваха голове на новите попъления в Левски Алекс Колев и Алдаир. В добавеното време на първата част Джавад Ел Джемили се разписа на два пъти, за да реши всичко в двубоя.

Левски с разгромен обрат в "Надежда"
Локомотив София Левски Локомотив София Левски Локомотив София Левски
34

В продължението на второто полувреме Карлос Охене и Мустафа Сангаре отбелязаха попадения, за да оформят крайния резултат. Това бе официален дебют за Станислав Генчев и Иван Колев начело на Левски и Локомотов София.

Последните 10-ина минути от редовното време и даденото продължение се игра при намалено осветление, тъй като един от електрическите стълбове на стадиона угасна. И двама отбора обаче изразиха желание да продължат.

В следващия кръг “сините” ще приемат Ботев Враца, докато столичните “железничари” ще гостуват на Берое.