0

Л евски победи и във втория полуфинал за Купата на България шампиона Лудогорец - с 1:0 пред препълнени трибуни на ст. „Георги Аспарухов". Синята фиеста отпразнуваха 20 000 души на стадиона и милиони пред телевизионните екрани. Голът на неудържимото бразилско острие на "сините" Уелтон в третата минута се оказа достатъчно за победата, която домакините запазиха до края с изключително точна и солидарна отборна игра.

С общо 4:2 от двата полуфинала отборът, воден от Станимир Стоилов, е финалист и ще се бори за втория най-ценен футболен трофей след шампионската титла. Сега предстои мачът на годината - финалът на 11 май е между Левски и ЦСКА-София на националния стадион "Васил Левски".

Така "сините" спечелиха с общ резултат 4:2 и ще срещнат действащия носител на трофея ЦСКА-София, който вчера отстрани Славия след дузпи.

Левски поведе още в третата минута. Филип Кръстев изпрати извеждащ пас по крилото за Уелтън, който изпревари Игор Пластун и преодоля Симон Слуга с техничен удар с десния крак в далечния ъгъл.

Левски създаде още няколко положения, но не стигна до втори гол през първото полувреме. Филип Кръстев пропусна веднъж сам срещу вратаря - халфът на Левски преодоля петима играчи на Лудогорец и се озова срещу Слуга, който отрази удара.

Лудогорец също имаше положения, като Кирил Десподов пропусна най-чистото от тях. Той бе изведен от Бернард Текпетей сам срещу Пламен Андреев, но младият страж на Левски спря шута на футболист номер 1 на България за изминалата година.

Лудогорец създаде първите две положения през второто полувреме. Андреев отрази удар на Бернард Текпетей под гредата, а шут на Кирил Десподов от статично положение премина на сантиметри от страничната греда.

До края на мача Спас Делев пропусна едно положение за Лудогорец, а Левски удържа преднината си и в шестте минути добавено време, след което започна синята фиеста в празничната софийска нощ. Десетки привърженици нахлуха да празнуват на терена със своите любимци, преди

С гол на бразилеца Уелтън в 3-ата минута Левски срази 1:0 Лудогорец за Купата на България
Левски Лудогорец Разград Купата на България Левски Лудогорец Разград Купата на България Левски Лудогорец Разград Купата на България