0

Л евски записа победа във втората си контрола по време на паузата на националите. "Сините" удариха с 3:2 Септември от София. Георги Миланов, Преслав Бачев и Уелтън се разписаха за домакините, а в края Кристиян Иванов върна две попадения за тима от Втора лига. За Бачев това бе първо попадение за мъжете, за които дебют записа Кристиян Йовов. Това е големият син на клубната легенда - Христо Йовов.

Левски доминираше през първото полувреме но стигна до гол едва пет минути преди почивката. Асен Чандъров събори Илиян Стефанов, а Георги Миланов реализира отсъдената дузпа. В 47-ата "сините" стигнаха до втори гол. Цунами оправи неточен удар, но Преслав Бачев протегна крак и отклони топката в мрежата. В 58-ата Уелтън навърза няколко играчи на Септември и вкара с прецизен удар - 3:0.

В края обаче Левски можеше и да съжалява. В 87-ата Иванов намали, останал сам срещу Андреев. Неговият съотборник Крис Вълчинов пропусна да накаже грешка на домакините, а след това дойде още едно попадение на Крис Иванов в последната минута. В предишната си контрола в паузата "сините" направиха 1:1 със Созопол.