0

Л евски постигна изключително важна победа при гостуването си на Берое. „Сините” се наложиха с 1:0 над заралии в среща от 12-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение в срещата вкара Ивелин Попов още в 3-ата минута. Голът беше дебютен за Попето в официален мач за столичани, но в хода на ситуацията останаха съмнения за игра с ръка на Илиян Стефанов.

В 35-ата минута главният рефер Георги Кабаков можеше да отсъди дузпа за Левски за нарушение на Спас Георгиев срещу Георги Миланов, но подмина ситуацията.

Берое - Левски, мач от 12-ия кръг на Първа лига. Снимки: start-photo.bg
Берое Левски Берое Левски Берое Левски
17

Гостите държаха инициативата през целия мач, а заралии не застрашиха вратата на Пламен Андреев в нито един момент от мача. През второто полувреме „сините” можеше да направят успеха си и по-изразителен, но с непростим пропуск се отчете Роналдо.

Така Левски събра 21 точки и заема 7-о място във временното класиране, но има и три мача по-малко. Берое е 10-и с 11 точки, като това бе и втора поредна загуба за новия треньор Николай Киров.