0

Т рета поредна победа и общо осма от началото на шампионата постигна Левски след домакинско 2:1 над Арда в 10-ия кръг на Първа лига.

„Сините”, които излязоха на „Герена” с паметен екип, презентиращ филма на клубния си идол Георги Аспарухов „Гунди – легенда за любовта”, поведоха в 12-ата минута от дузпа с 5-ия гол на Александър Колев.

Малко преди края на първата част обаче юношата на Левски Станислав Иванов изравни, давайки надежда на тима от Кърджали.

3-те точки капарира венецуелецът с белгийски паспорт Кристиан Макун в 73-ата минута със зрелищно изпълнение, взривило трибуните. 24-годишният защитник вкара със задна ножица с левия крак като добавка след ъглов удар. Това бе неговото първо попадение за Левски, но дали при акробатичния си изстрел или в радостта си след него, той получи травма и бе заменен в 79-ата минута.

Успехът прати, поне временно, „сините” на върха в класирането с 25 точки и +18 голова разлика, докато Арда остана шести с 14. Вторият Лудогорец е с 22 точки и два мача пасив спрямо Левски. В късния неделен двубой „орлите“ ще гостуват на Ботев Враца на собствения си стадион.