0

Л евски София разби гостуващия на „Герена“ Локомотив София с категоричното 6:0 в двубоя от третия кръг на efbet Лига.

„Сините“ не оставиха никакъв шанс на своя опонент, като бяха далеч по-добрият отбор и заслужено записаха големия успех пред своя публика.

Още в 20-ата минута капитанът Андриан Краев откри резултата с глава. Две попадения на Джавад Ел Джемили (38 и 51) донесоха повече от комфортна преднина на домакина.

Марин Петков също се записа сред голмайсторите с попадение в 65-ата, след като се появи в игра минути по-рано, а в 72-ата Роналдо наказа комична грешка от вратаря на столичните „железничари“ за 5:0.

Левски разби Локо Сф на Герена.
Левски Локо Сф Левски Локо Сф Левски Локо Сф
26

Десет минути преди края на редовното време пък Илиян Стефанов оформи крайното 6:0 за огромен кеф на феновете на „сините“.

Сега за „сините“ предстои мач-реванш от втория квалификационен кръг в Лига на конференциите срещу Шкупи, като Левски би в първия мач в Скопие с чистото 2:0.

За Локомотив София следва домакинство на Пирин.