0

Ч ерно море победи Ботев Враца с 2:1 в мач от 23-ия кръг на efbet Лигата. С успеха си варненският тим отново излезе на първо място във временното класиране с 51 точки – 3 повече от Лудогорец, който е с 2 мача по-малко.
В 40-ата минута съдията отсъди дузпа за Черно море за нарушение на Мартин Ачков срещу Илиан Илиев - младши, която минута по-късно Атанас Илиев реализира за 1:0.

В 71-ата минута домакините удвоиха преднината си. Илиан Илиев - младши центрира от свободен удар отдясно, а при мелето в наказателното поле на гостите Меси Биатумусока си отбеляза автогол.

В 80-ата минута гостите намалиха резултата. Илкер Будинов центрира остро отдясно, а Мирослав Маринов от непосредствена близост вкара за 1:2. В 82-ата минута Илкер Будинов можеше да вкара втори гол за Ботев, но вратарят Иван Дюлгеров успя да улови топката след удара му от около 20-тина метра.

В 87-ата минута в рамките на няколко секунди треньорът на Ботев Христо Янев получи два последователни жълти и съответно червен картон и бе изгонен.

Първа лига, 23-ти кръг, петък:

Черно море - Ботев Враца       2:1 (2:0)
Ст. „Тича“, Варна, 2500 зрители

Черно море - Иван Дюлгеров, Даниел Димов, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Виктор Попов, Пабло Гарсия, Васил Панайотов, Мишаел Алвес 46-ата мин. Едгар Пашеко/90+3 мин. Берк Бейхан), Андреяс Калкан (80-ата мин. Даниел Мартин), Илиан Илиев-младши (76-ата мин. Мартин Милушев), Атанас Илиев (76-ата мин. Исмаил Иса);
Ботев Враца - Федерико Бариос, Бубакар Траоре, Браян Переа, Мартин Бачев, Мартин Ачков (61-та мин. Илкер Будинов), Стефан Велев, Меси Биатумусока, Ласана Ндиайе (61-ва мин. Даниел Генов), Клери Сербер (76-ата мин. Мирослав Маринов), Диого Барбоса (66-ата мин. Марио Киконда), Браян Мендоса;

голмайстори: 1:0 Атанас Илиев 41-дузпа, 2:0 Меси Биатумусока 71, 2:1 Мирослав Маринов 80