0

Л окомотив Пловдив и Пирин Благоевград постигнаха победи в контролните си мачове, играни днес.

Локо победи с 3:1 втородивизионния Струмска слава (Радомир) в първата си проверка от лятната подготовка, играна на стадион “Искър” в Самоков. Двубоят бе и неофициален дебют за новия наставник на “черно-белите” Любослав Пенев.

След нулево първо полувреме Георги Каракашев откри резултата за Локомотив в 60-ата минута.

Шест минути по-късно той асистира на Кръстьо Банев за 2:0.

Гостите намалиха в 77-ата минута за 2:1. Крайното 3:1 оформи Христо Иванов от дузпа в 89-ата минута.

Пирин Благоевград също записа първа победа в контролите, след като се наложи с 3:1 над втория отбор на ЦСКА 1948. Пиринци поведоха в резултата в 26-та минута чрез Валентин Йосков.

Богдан Коваленко вкара красив гол с глава в 34-та минута, отново след центриране от дясно на Запро Динев, правейки резултата 2:0. Йосков не сгреши сам срещу вратаря в 37-та минута за класическото 3:0.

След подновяването на играта Пирин създаде още няколко добри възможности, които бяха пропуснати.

В 81-ата минута на проверката Ласков бе изгонен с директен червен картон за задържане на противник, като от произлезлия пряк свободен удар Слави Зарков с технично изпълнение намали резултата.