0

Л окомотив Пловдив надви Септември София в драматичен мач от шестия кръг на efbet Лига с 3:2.

„Смърфовете“ трябваше да обръщат развоя на двубоя, след като Виктор Очаи даде аванс на домакините с красиво попадение през първото полувреме. Резервата Мартин Хайдаров изравни на стадион „Локомотив“ в „Надежда“ след 67 минути, а четири след това Мартин Паскалев изведе „черно-белите“ напред.

Все пак капитанът на столичани Кубрат Йонашчъ изравни резултата в 76-ата, ала Димитър Илиев зарадва фенове на пловдивчани с победно попадение осем минути преди края на редовното време.

Победата прати Локо Пд на четвърто място във временното класиране с 10 точки. Септември пък остана единственият тим в нашия шампионат, който няма актив и е на последното място с голова разлика 2:9.

Положителното за отбора на Николай Митов е, че в този двубой тимът му все пак откри головата си сметка след завръщането си в елита.

В следващия кръг Септември ще гостува на Крумовград, а за Локомотив Пловдив предстои „железничарско“ дерби под тепетата срещу столичното Локо.