0

Л окомотив (Пловдив) допусна второ поражение в контролните срещи по време на подготвителния си лагер в Турция. В третата си проверка на турска земя „черно-белите“ отстъпиха с 1:3 на сръбския Младост (Лучани).

Два гола за успеха на сръбския тим вкара Никола Йоич, а веднъж се разписа Марко Мирич. За Локомотив точен бе Ерик Сорга от дузпа.

Това бе трета проверка за Локомотив на турска земя. До момента играчите на Александър Томаш победиха украинския Зоря (Луганск) с 1:0 и отстъпиха на грузинския Динамо (Тбилиси) с 0:2.

В петък (27 януари) „черно-белите“ ще се изправят срещу тима на ФК Прищина от Косово, а в неделя (29 януари) е последната проверка на „смърфовете“ от лагера в Турция, като съперник е руският ФК Пари Нижни Новгород.

В друга контрола в Турция Берое завърши 1:1 с втородивизионния полски Подбескидже.

Осмият в класирането на полската Лига 1 поведе с гол на Роман Гоку в 19-а минута.

През втората част играчите на Николай Киров се активизираха и успяха да изравнят с попадение на младия Васил Василев, който се възползва от груба грешка на вратаря на поляците и вкара първото попадение за Берое в контролите на турска земя.

Следващата проверка на Берое е на 27 януари срещу Македония Гьорче Петров.