0

Л окомотив София победи Спартак Варна като гост с 2:1 в  интересен двубой от 23-ия кръг на Първа лига. За столичните „железничари“ това бе първи успех в шампионата през календарната 2023 г., докато „соколите“ допуснаха втора поредна загуба.

Антонио Вутов даде аванс на гостите още в 4-ата минута, след като получи топката от Станислав Костов и я прати  между краката на Роберто Хименес в мрежата на Кристиано Фигейредо.

Иван Йорданов спечели дузпа за "соколите" в 8-ата минута, когато Юлиан Ненов игра с ръка в наказателното поле след шут от дистанция на халфа и Румен Руменов изравни от 11-метровия наказателен удар.

Четири минути след началото на втората част Юлиан Ненов вкара красив гол от дъгата на наказателното поле, давайки отново аванс, а с това и победата на столичния тим.

Червен картон в 63-ата минута получи асистентът на Станислав Генчев - бившият национал Живко Миланов.

Така Локомотив София събраха 31 точки на 9-ото място във временното класиране, докато варненци са последни с 12 точки в актива си.