0

Л окомотив София нанесе първо поражение на шампиона Лудогорец в Първа лига. В мач от 12-ия кръг тимът на Станислав Генчев се наложи с 1:0, а единствения гол в двубоя вкара Карлос Франса в 71-ата минута.

Двата тима завършиха срещата в столичния квартал „Надежда” с по десет души. Сисиньо бе изгонен след четвърт час игра за удар без топка, а в заключителните минути на срещата Антонио Вутов също видя червения цвят на картона за много грубо нарушение срещу играч на шампионите.

Двубоят започна с отлична ситуация за гостите от Разград. Не бе изминала и една минута след първия съдийски сигнал, когато Текпетей получи от Каули Оливейра, преодоля Камен Хаджиев отдясно и, след като навлезе в наказателното поле, стреля силно, но не уцели рамката на вратата.

Малко по-късно Пьотровски също пробва късмета си, но и неговият изстрел бе неточен.

В следващите минути домакините успяха да изнесат играта в предни позиции. Защитата на Лудогорец трябваше да се справя с няколко центрирания и удари, но нямаше опасност за вратата на Падт.

Столичните „железничари“ обаче се увлякоха в нападателни действия и дадоха чудесен шанс на Лудогорец да ги хване на контраатака. Кирил Десподов изведе Текпетей. Александър Любенов тръгна да излиза, за да пресича паса, но правилно прецени, че ще бъде изпреварен и се върна. Текпетей опита да го изненада с удар по тревата, но с крак стражът изби.

В 14-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко, след като Сисиньо изпусна нервите си. Кирил Десподов извърши нарушение срещу Селсо Рапосо край тъчлинията. Докато играчът на Локо София бе паднал на терена, бекът изрита топката в главата му. Рапосо се изправи и потърси сметка от него. Двамата се доближиха и размениха няколко реплики. Тогава защитникът на Лудогорец го удари с глава. Всичко това се случи пред погледа на главния съдия Георги Гинчев, който извади директен червен картон.

Локо (Сф) победи Лудогорец с 1:0 в "Надежда"
Локо Сф Лудогорец Локо Сф Лудогорец Локо Сф Лудогорец
24

Следващата добра ситуация в мача отново се разкри пред гостите. Игор Тиаго получи на добра позиция в наказателното поле, но и той не успя да преодолее стража на домакините.

В 29-ата минута футболистите на Локомотив имаха сериозни претенции за дузпа за игра с ръка на Антон Недялков. След центриране отдясно, капитанът на Лудогорец докосна топката с дясната си ръка, но главният рефер не посочи бялата точка. Ситуацията бе преразгледана с помощта на ВАР, който потвърди решението на съдията.

Втората част започна по-добре за домакините. Първо Карлос Франса имаше възможност да обстрелва вратата на Падт от дистанция, но топката мина над вратата.  Гостите отговориха с изстрел на Мануел Шоу, който обаче бе спасен от Любенов.

Последва ново много чисто положение за домакините. Найденов получи на границата на наказателното поле и стреля по диагонала, но топката премина покрай левия страничен стълб.

В 55-ата минута дойде и най-чистото положение за гостите. Кирил Десподов бе изведен зад отбраната на Локомотив София, напредна, но останал сам срещу вратаря Любенов не успя да го преодолее. Нападателят стреля, но стражът на столичани успя да избие в корнер. След центрирането от ъгловия удар, Шоу стреля с глава, но без успех.

Единствения гол в мача дойде в 71-ата минута след прекрасна контраатака на домакините. Илия Димитров изведе брилянтно Карлос Франса, той навлезе в наказателното поле и стреля. Първоначално ударът му бе париран от Серджио Падт, но при добавката с глава, той нямаше как да сгреши на празна врата.

Лудогорец претърпя първа загуба, като разградчани имат 23 точки, докато Локомотив София вече има 21 и се изкачи на шесто място във временното класиране.

След загубата на „орлите“ вече няма отбор без поражение в Първа лига този сезон.