0

Б ългария и Литва завършиха 1:1 в мач от третия кръг на квалификациите за Евро 2024 в Група „G“. Срещата се играе на стадион „Дариус и Гиренос“ в Каунас пред 12 000 зрители.

Литва поведе в резултат в 15-ата минута, когато след центриране от корнер с изстрел от воле Едвинас Гирдвайнис прати топката във вратата на Дюлгеров.

Две минути след това домакините останаха с човек по-малко, след като Юстас Ласицкас получи директен червен картон за нарушение срещу Кирил Десподов.

Марин Петков възстанови равенството с плътен шут в 27-ата минута, като реализира втория си гол с националната фланелка.

В края на първото полувреме Спас Делев, Илия Груев и Мартин Минчев затрудниха вратаря на домакините Гертмонас, но до гол не се стигна.

След почивката българите отново бяха по-активните на терена, изцяло пренесоха играта в половината на домакините, нанесоха над 20 удара по посока вратата на съперника, но им липсваше креативност и не стигнаха до нищо по-значимо.

Литва - България, квалификация за Евро 2024
Литва България Литва България Литва България
19

Така и двата тима взеха първите си точки в кампанията, след като в първите си два мача нашите записаха две поражения – от Черна гора и Унгария. Литовците пък имаха само една загуба от Сърбия на сметката си преди домакинството в Каунас.

Дебют с националната фланелка на България направиха вратарят Иван Дюлгеров и крайният защитник Патрик-Габриел Галчев.