0

Л удогорец направи показно! "Орлите" минаха като валяк през Локомотив Пд, за да продължат да защитават и Купата на България на 1/4-финалите. Шампионите смачкаха с 4:0 Локомотив.

Кайо Видал даде старт на серията в 11-ата минута, когато получи топката от Бърнард Текпетей и оказа сам срещу вратаря. След това гостите останаха с 10 души, след като Хорхе Сегура получи втори жълт картон. Той бе наказан, след като на два пъти му бяха простени остри влизания.

В 75-ата минута Лудогорец удвои. Рик Джонатан отправи удар извън наказателното поле, но хвана Хоркаш неподготвен и топката мина под плонжа му.  Лудогорец вкара трети гол в 84-ата минута, когато Руан Секо получи топката от Квадво Дуа, стреля и Хоркаш отново не се намеси убедително. Крайното 4:0 оформи Матиас Тисера в третата минута на добавеното време, когато засече центриране от десния фланг на Сон.

Така Лудогорец върви като по часовник преди двата си най-важни мачове за годината - гостуването на ЦСКА в неделя и домакинството на Нордселанд.