0

Л удогорец е вторият финалист в турнира за Купата на България по футбол! След нов изразителен успех с 5:0 като гост на Хебър в Пазарджик и общ резултат 9:0 в двата мача момчетата на наставника Георги Дерменджиев ще спорят за трофея с Ботев Пловдив на 15 май на Националния стадион „Васил Левски“ в София.

Ивайло Чочев беше точен за гостите с глава в петата минута на двубоя, а малко след това Кайо Видал (28) удвои. В края на първото полувреме Клод Гонсалвеш отбеляза красив гол с удар в горния ляв ъгъл на вратата зад Загорски. През второто полувреме Матиас Тисера (75) също се разписа, като преди това се отчете с доста пропуски, а крайният резултат беше оформен от Сонко Сундберг в последната минута на редовното време.

Срещата протече по-скоро като приятелски мач, като и в двата тима бяха направени доста промени, а домакините смениха дори и вратарите си в края.

Така Ботев Пд и Лудогорец ще се срещнат на финал за Купата отново след 2017 г., когато пловдивчани триумфираха с 2:1.