0

Шампионът Лудогорец обърна от 0:1 до 2:1 мача с гостуващия Левски с гол в 90-ата минута на кипърския си голмайстор Пиерос Сотириу.  С победата „орлите“ са вече на 8 точки пред втория в класирането ЦСКА-София, завършил 0:0 вчера срещу последния Царско село.

Левски поведе, но падна с 1:2 от Лудогорец в Разград
Лудогорец Левски Лудогорец Левски Лудогорец Левски
33

В много оспорван мач, в който „сините“ надиграха 10-кратния първенец през първото полувреме, Левски поведе чрез Билал Бари в 20-ата мин.  Хосе Кордоба отляво прекалено лесно надигра Спас Делев и пласира чудесно центриране за Бари. Мароканецът отправи мигновен удар с левия крак, а Падт нямаше какво да стори - 1:0 за Левски.

До края на полувремето отборът на Станимир Стоилов обезкуражи домакините с отлично пресиране и пласиране, като овладя средата на терена.

Изравнителният гол падна в 62-ата мин., когато Делев подаде вдясно на Карничник, словенецът пусна по земя към Сантана и бразилецът с десния крак направи 1:1.

В 66-ата мин. Заради контузия Николай Михайлов бе сменен на вратата от Пламен Андреев. В 74-ата мин. Патрик-Габриел Галчев центрира отляво към Билал Бари, а мароканецът стреля с глава, но Падт спаси.

В 90-ата мин. Пробив на Кирил Десподов отдясно доведе до корнер, капитанът на „орлите“ центрира от ъгловия удар, защитниците на Левски увиснаха и оставиха непокрит тарана Сотириу, който централно от 10 м с крак мушна победното 2:1.

Загубата е първа за Левски от 30-и октомври 2021-а година, „сините“ са пети с 33 точки.