0

Л удогорец разгроми Етър с 5:0 в мач от втория кръг на еfbet Лига. Аслак фон Витри даде преднина на "орлите" с топовен изстрел в 18-ата минута на мача. В 37-ата минута "болярите" останаха с човек по-малко на терена, след като  Георги Ангелов бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Бърнард Текпетей.

Българския шампион стартира второто полувреме със светкавичен гол, дело на Доминик Янков. В 49-ата минута пък Текпетей направи резултата класически - 3:0, a три минути по-късно "орлите" получиха дузпа. Новото попълнение Квадво Дуа обаче нацели напречната греда. Текпетей пък добави още един гол в 57-ата минута. Крайният резултат бе оформен от Франко Русо, който с топовен шут от далечно разстояние буквално разстреля вратаря на търновци.

Това е втора изразителна победа за Лудогорец през тази седмица, след като в сряда размаза с 4:0 Балкани в реванша от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. „Орлите“ обаче взеха първи три точки в родното първенство, след като на старта допуснаха изненадваща загуба от другия новак – Крумовград.

За Етър загубата е втора от два мача в еfbet Лига, като тимът от Велико Търново все още не е открил головата си сметка.