0

Т ри гола в рамките на първите 12 минути изведоха Лудогорец да разгром 5:0 над новака Спартак Варна в късния петъчен мач от 4-тия кръг на Първа лига. Това бе втора петица, която „соколите“ отнасят като гости от началото на шампионата след 0:5 с Левски на ст. „Георги Аспарухов“ във втория кръг.

Победата изведе Лудогорец на върха, където временно се бе изкачил ЦСКА 1948. Тя бе добре дошла за "орлите", останали без успех в предните си 2 мача - срещу ЦСКА 1948 едва отърваха загубата за 2:2 в Първа лига, а в Дъблин паднаха 1:2 срещу Шамрок Роувърс в ШЛ.

Спартак остава на предпоследното 15-о място с едва една точка.

Срещата на стадион "Хювефарма Арена" в Разград започна вихрено, като още в 39-ата секунда Бърнард Текпетей откри резултата с удар на празна врата. Домакините удвоиха аванса си в петата минута, когато точен бе Рик Джонатан.

Кошмарът за новака в елита Спартак стана пълен в 12-ата минута, когато Джонатан изведе зад гърба на отбраната Игор Тиаго и за централния нападател не бе особен проблем да реализира за 3:0.

В средата на първото полувреме вратарят на Спартак Иван Дичевски игра с ръка извън наказателното поле, но след консултация със системата ВАР главният съдия Георги Давидов реши да не му показва картон.

На полувремето в игра за "орлите" се появи новото попълнение Якуб Пьотровски, който направи дебют за тима.

В 61-вата минута домакините вкараха още един гол чрез Игор Тиаго, но той бе отменен заради засада.

Нищо обаче не успя да спаси Спартак в 76-ата минута, когато двойно подаване межди Сисиньо и Тиаго изведе български национал (Сисиньо) сам срещу Дичевски и той закова 4:0 с първия си гол за сезона.

Пет минути по-късно Пьотровски пробва далечен удар. Мощният му шут затрудни вратаря и така Игор Тиаго оформи 5:0.

Това бе последното отиграване бразилеца, който бе заменен от Матиас Тисера веднага след това. Още с първия си удар в мача аржентинецът можеше да вкара и шести гол за Лудогорец, но ударът му по земя с десния крак намери страничната греда.

В 90-ата минута Сисиньо имаше претенции за дузпа за нарушение на Проспър Менди срещу него, а минута по-късно гол на резервата Каули Оливейра бе отменен заради засада.

Първа лига, 4-ти кръг, петък:

Лудогорец - Спартак Варна - 5:0 (3:0)

стадион: "Хювефарма Арена", Разград

Лудогорец (4-2-3-1): Серджо Пад - Сисиньо, Георги Терзиев, Оливие Вердон, Дани Гропер - Шоу (46-Якуб Пьотровски), Иван Йорданов - Бърнард Текпетей (64-Спас Делев), Доминик Янков (72-Каули Оливейра), Рик Джонатан (64-Кирил Десподов) - Игор Тиаго (82-Матиас Тисера); старши треньор: Анте Шимунджа

Спартак Варна (4-3-3): Иван Дичевски - Генади Луго, Никола Борисов, Ибрям Ибрям, Проспър Менди - Руслан Черненко, Янчо Андреев (63-Георги Чукалов), Божидар Васев (46-Николай Иванов) - Георги Бабалиев (72-Лиандро Мартис), Мартин Тошев (78-Даниел Начев), Виктор Митев (46-Мехмед Мехмед); старши треньор: Васил Петров

голмайстори: 1:0 Бърнард Текпетей 1, 2:0 Рик Джонатан 5, 3:0 Игор Тиаго 12, 4:0 Сисиньо 76, 5:0 Игор Тиаго 81

главен съдия: Георги Давидов

помощници: Дениз Соколов, Милен Арабаджиев

четвърти съдия: Михаел Павлов

ВАР: Ивелин Занев

АВАР: Георги Минев