0

В тородивизионният Марица (Пловдив) постигна втора поредна победа срещу елитен съперник в предсезонните си контролни срещи. Три дни след успеха си срещу Локомотив (Пловдив) с 2:0, "жълто-сините" надиграха и състава на Крумовград с минималното 1:0 като домакин. Единственото попадение в мача реализира Димо Бакалов в 79-ата минута. Двубоят бе последна проверка и за двата тима преди подновяването на сезона.

Тимът, воден от Станислав Генчев, започва сезона в Първа лига с домакинство на Ботев (Пловдив), докато Марица приема Янтра (Габрово) в първата си среща от пролетния дял на Втора лига.

В друга контрола Локомотив София загуби с 1:2 от втородивизионния Спортист Своге.

На стадион"Локомотив" в квартал "Надежда" домакините поведоха с гол на Стив Траоре в 32-а минута, но гостите осъществиха обрат. Светослав Диков изравни в 35-а минута, а юношата на ЦСКА Радослав Живков отбеляза победното попадение за Спортист в 55-а минута.