0

М арица разби с 5:0 Спартак в пловдивското дерби за Купата на България. Двубоят се игра на намиращия се в окаяно състояние стадион Пловдив и е странно как там изобщо се проведе мач.

Още в 8-ата минута на мача топката бе пратена от Станислав Маламов към десния фланг, където Веселин Марчев я пое и центрира към първа греда. В наказателното поле Стефан Попов изпревари всички и със плонж прати топката с глава във вратата.

4 минути по-късно Марчев получи прекрасно подаване от Станислав Маламов и удвои. Малко по-късно Марчев беше оставен сам в наказателното поле и с удар в обратния ъгъл не остави шансове на вратаря.

В 34-ата минута вратарят Милушев направи феноменално спасяване след силен удар на Валери Домовчийски.

В 40-ата минута Марица вездесъщият в този мач Марчев изскочи зад защитата, а стражът Милушев излезе напред в опит да пресече пътя на нападателя. Вместо това нападателят копна топката и прехвърли младия вратар на Спартак за 4:0.

В 83-ата минута влезлият от резервната скамейка Георги Трифонов сложи точка на спора с удар в обратния ъгъл на безпомощния Кристиян Милушев.

Напред в турнира продължава и Черноморец 1919 (Бургас), който победи Севлиево 3:1.