0

Б отев Пловдив победи Етър Велико Търново с 2:0 на стадион „Христо Ботев“ в мач от 22-рия кръг в efbet Лига. И двете попадения отбелязаха продукти на „жълто-черната“ школа – Атанас Чернев и Димитър Папазов.

В 71-вата минута Чернев с глава прати топката в мрежата на Мартин Величков и даде аванс на "канарчетата" с първия си гол в елита на българския футбол. В 86-ата минута Папазов сложи точката на спора с дебютното си попадение в мъжкия футбол.

С успеха Ботев Пловдив събра 32 точки на седмото място във временното класиране, докато Етър остава последен с едва 10.

В следващия кръг „канарчетата“ гостуват на Славия, като преди това приемат Спартак Варна за Купата, докато за „болярите“ следва домакинство срещу Локомотив София.