0

А рда Кърджали победи с 2:1 като гост Ботев Враца в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Домакините от Враца откриха резултата в 63-ата минута чрез Бубакар Траоре, а Борислав Цонев изравни за гостите в 76-ата минута. Тонислав Йорданов направи обрата пълен от дузпа в допълнителното време.

Гостите от Арда стартираха по-добре двубоя и в първоначалните минути направиха няколко опита да затруднят вратаря на домакините Федерико Бариос.

В 20-ата минута Ботев Враца създаде първата си добра възможност, която бе пропусната от Мартин Смоленски, който бе оставен сам в наказателното поле, но стреля покрай гредата.

В 26-ата Станислав Иванов от гостите отправи коварен удар, но Бариос успя да спаси.

Последва възможност за Ботев Враца, която бе пропиляна от Браян Мендоса. Домакините продължиха с пропуските и отново Смоленски не успя да матира Господинов.

Минути преди края на първата част Арда изпусна най-голямата възможност в мача до този момент. След изпълнение на корнер Станислав Иванов бе изпуснат на задна греда, но ударът му с глава от непосредствена близост излезе в аут.

След подновяването на играта и двата тима продължиха да търсят промяна на резултата. В 63-ата минута резервата Бубакар Траоре бе най-съобразителен при едно разбъркване след корнер и от малкото наказателно поле чукна топката в мрежата за 1:0 в полза на Ботев.

Отговорът на Арда дойде в 76-ата минута, когато Борислав Цонев с глава направи Бариос безпомощен за 1:1.

До края на мача Мирослав Маринов от врачани пропусна отлична възможност да донесе три точки за своя тим.

Развръзката настъпи в последната минута на редовното време, когато Станислав Иванов от Арда бе фаулиран в наказателното поле и съдията Красен Георгиев отсъди дузпа. Тонислав Йорданов застана зад топката и с голяма доза късмет успя да се разпише, като би в средата, а при плонжа си вдясно вратарят Бариос изби с ляв крак топката, но не успя да й попречи да влезе в мрежата.

В 96-ата мин. при корнер пред вратата на Арда защитникът на домакините Меси Биатумусока в желанието си да отклони топката ритна с левия крак в главата вратаря на кърджалийския тим Анатоли Господинов. Наложи се реферът Красен Георгиев първо да разтърве гневното меле от играчи в малкия пеналт, преди да изгони Меси с директен червен картон.

Първа лига, 24-ти кръг, неделя:

Ботев Враца - Арда Кърджали – 1:2 (0:0)
голмайстори: 1:0 Бубакар Траоре 63, 1:1 Борислав Цонев 76, 1:2 Тонислав Йорданов 90+3-дузпа

ЦСКА 1949 - ЦСКА-София - 1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Евгений Сердюк 11, 1:1 Данило Асприля 66, 1:2 Олаус Яир Скаршем 90+4
червен картон: Неделко Пишчевич 45 (ЦСКА 1948)

Локомотив София - Славия        1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Антони Иванов 24, 1:2 Владимир Николов 47, 63