0

В изключително нервен мач Лудогорец победи Левски с 1:0. На „Герена“ имаше около 15 000 зрители, които подкрепяха „сините“, но голът на Руан в 25-ата минута изпрати трите точки в Разград.

Двубоят бе белязан от слабото съдийство на Георги Гинчев, който в безброй ситуации сякаш не взе правилното решение. Определено на този рефер все още му е рано за подобен ранг мачове.

Треньорът на домакините Николай Костов не можеше да разчита на национала Патрик-Габриел Галчев, който е повален от вирус. За разлика от мача със Славия, този път чужденецът извън ЕС, който бе оставен извън групата, бе Дарлан, докато Рикардиньо поведе атаката на „сините“.

Пред вратаря Пламен Андреев наставникът на домакините бе заложил на следните четирима: Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба и Цунами. Свързващото звено между отбрана и халфова линия беше капитанът Андриан Краев. Четиримата зад нападателя Рикардиньо бяха Роналдо, Джавад Ел Джемили, Асен Митков и Уелтън. Както е известно, наказан е Асими Фадига.

В състава на Ивайло Петев също бе интересно. Там на вратата логично бе Серджио Пад, заменил Симон Слуга, закопал „орлите“ срещу Локо Пд. Пред него треньорът заложи на същите 10. Любопитно бе присъствието на Сонко Сундберг, бивш защитник на Левски, в състава на Лудогорец.

Първият удар в мача отправи Ел Джимили след едва няколко секунди игра, но в аут. В началото нервите взеха връх, като имаше спречквания между Краев и Текпетей, както и между Кордоба и Пьотровски. Първата спорна ситуация дойде в 16-ата минута. Жереми Петрис подмина Сон и падна в наказателното поле, като целият стадион поиска дузпа. Реферът Георги Гинчев прецени, че такава няма. „Сините“ владееха повече топката, но реални голови положения нямаше.

Левски - Лудогорец 0:1 на "Герена"
Левски Лудогорец Левски Лудогорец Левски Лудогорец
22

Така в 25-ата минута Лудогорец поведе. Якуб Пьотровски даде чудесен пас към Руан, който с топовен изстрел не остави шансове на Пламен Андреев. Последваха неприятни сцени, като Текпетей бе ударен с бутилка при радостта след попадението.

След гола Лудогорец заигра по-добре. Така при фаул в 39-ата минута Иван Йорданов пробва да вкара на Пламен Андреев, но не намери вратата. Последва добро положение за Левски. Хубав удар отправи Уелтън с десния крак, но отлична намеса направи Серджио Пад.

В началото на втората част пред Текпетей се откри възможност да стреля, но Пламен Андрее спаси. Последваха удари на Рикардиньо и Уелтън, които бяха блокирани.

По трибуните също бе интересно. В Сектор Б опънаха транспарант „Кольо, след малко палим“, след което заря озари небето над „Герена“. От Сектор А пък скандираха името на Костов.

И през втората част нервите бушуваха на терена, като изключително любопитно беше единоборството между Андриан Краев и Якуб Пьотровски.

Левски беше много близо до изравняването след час игра. „Сините“ изпълниха бързо фаул, Ел Джемили намери добре Риакрдиньо, който стреля веднага, като гредата спаси Лудогорец и в частност Серджио Пад. В тези минути отборът на Николай Костов стоеше по-добре на терена и натискаше своя опонент.

В 63-ата минута домакините поискаха втори жълт картон за Руан, който не спря своя шпагат и събори в наказателното поле вратаря Пламен Андреев. Реферът Георги Гинчев обаче сметна, че нарушение в атака за картон няма. В 73-ата минута Пламен Андреев спаси мощен изстрел на Аслак фон Витри. Последва грешка на Келиан ван дер Каап, топката се озова в Руан, който обаче не успя да отправи добър изстрел. В последните минути Ивайло Петев направи дефанзивна смяна, изваждайки Текпетей и пускайки вместо него централния защитник Франко Русо. Това даде нужния ефект и Лудогорец удържа победата.