0

М онтана отнесе с 3:0 Хебър в Пазарджик с шеметно начало в междинния 26-ти кръг от Втора лига с 3 гола до 30-ата минута. И трите попадения за отбора, воден от Антони Здравков, отбелязаха чужденци с двойно гражданство.

В деветата минута откри Мехди Уамри (с френско и алжирско гражданство), в 20-ата се разписа Фудил Идрис (Белгия и Алжир), а в 29-ата роденият Лиандро Мартис (Кюрасао и Нидерландия) закова крайното 0:3.

Етър Велико Търново се добра до труден успех с 1:0 при визитата си на Марек в Дупница и по този начин оглави класирането с актив от 54 точки. Единственото попадение отбеляза Уилсон в 87-ата минута.

Миньор Перник се наложи у дома с 3:0 над Созопол и продължава битката за едно от първите три места.

В късния мач Литекс победи с 2:1 досегашния лидер Спартак Варна, който игра с човек по-малко от 21-ата мин.

26-и кръг във Втора лига:

Хебър - Монтана                            0:3 (0:3)
голмайстори: 0:1 Мехди Уамри 9, 0:2 Идрис Фудил 20, 0:3 Лиандро Мартис 29

Марек  - Етър                 0:1 (0:0)
голмайстор: 0:1 Уилсон 87

Миньор Перник - Созопол                              3:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Методи Костов 18, 2:0 Методи Костов 70, 3:0 Запро Динев 86

Левски Лом - Струмска слава Радомир                1:1 (1:1)
голмайстори: 1:0 Георги Цеков 6, 1:1 Денислав Мицаков 43

Добруджа Добрич - Септември София                  1:1 (0:0)
голмайстори: 1:0 Андриан Димитров 73, 1:1 Атанас Кабов 76

Марица Пловдив - ЦСКА 1948 II                        1:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Ивайло Климентов 40, 1:1 Станислав Маламов 49

Литекс - Спартак Варса 2:1

Живков 45+4, Н. Георгиев 53; Андреев 73 дузпа; червен картон Никола Борисов (Спартак) 21'

утре: Янтра Габрово – Ботев Пловдив II, Септември Симитли - Спортист Своге.

Лудогорец II почива

Води Етър с 54 точки от 25 мача, следва Спартак Варна с 52 (мач по-малко), с по 48 точки от 25 мача са Хебър и Миньор Перник, пети е Септември София с 44 т. И др.