0

Б еласица удари Добруджа с 2:0 у дома на „Цар Самуил“ и се изкачи на трето място във Втора лига. „Комитите“ събраха 19 точки, с които изостават на четири от лидера Пирин и на една от дубъла на Лудогорец. Определено виждаме мощта на югозападния футбол във Втора лига.

Осем минути преди почивката Лукас Гроси даде аванс на Бела с удар отблизо, предшестван от сериозно разбъркване в наказателното поле на Добруджа.

Петричани удвоиха преднината си в 84-ата минута. Влезлият от пейката Куфре Ета спечели дузпа за Беласица, която Мартин Русков реализира без проблем за 2:0.

В следващия десети кръг Беласица гостува на аутсайдера Спортист Своге, а Добруджа приема Струмска слава.

Ботев Пловдив II и Дунав Русе не се победиха (1:1) в друг мач по същото време. Срещата бе дебют на Георги Чиликов начело на русенци.