0

С партак 1918 Варна победи трудно Ботев Враца с 2:1 в борбата си за оставане в групата. Със спечелите три точки футболистите на Димитър Димитров-Херо вече имат 12 точки в актива си, но остават на последното 16-то място. Ботев Враца пък е с 19 точки.

В последните секунди на даденото от рефера 6-минутно добавено време треньорът на "соколите" Димитър Димитров-Херо отмерваше с хронометър времето и с нервни жестове призоваваше за последен съдийски сигнал.

В схватка за оцеляване Спартак Варна пребори 2:1 Ботев Враца (ГАЛЕРИЯ)
Спартак Варна Ботев Враца Спартак Варна Ботев Враца Спартак Варна Ботев Враца
46

Домакините започнаха по-активно срещата, но не успяваха да стигнат до завършващ удар. В 18-та минута бе първото сериозно положение в мача.

Лерой Микелс стреля от около 25 метра, но за късмет на гостите топката се отби в напречната греда.

В 23-та минута Спартак откри резултата. Александър Белоусов проби отдясно и намери непокрит в наказателното поле на Ботев Жоао Марио, който с топовен изстрел от десетина метра вкара за 1:0.

В 34-та минута Виктор Митев стреля опасно от дистанция, но топката попадна в ръцете на вратарят на Ботев Красимир Костов.

В 60-та минута „соколите“ увеличиха преднината си. Иван Йорданов проби отдясно, топката се удари в защитник на гостите и домакините имаха претенции за дузпа, но според съдията такава нямаше.

Топката обаче отново стигна до Иван Йорданов, който я овладя и с точен удар я оплете в мрежата на вратата на Ботев за 2:0.

В 66-та минута Александър Цветков стреля опасно от границата на наказателното поле на гостите, но топката премина встрани от вратата.

Секунди по-късно отборът на Ботев намали изоставането си. С далечен пас Том Рапнуи бе изведен отляво по атаката на врачани, той центрира в наказателното поле на „соколите“, където Браян Переа засече топката, която въпреки намесата на вратаря Кристиано Фигейредо влезе във вратата за 2:1.

В 71-та минута гостите бяха близо до изравняване на резултата. След центриране от корнер Антонио Георгиев засече топката с глава, но Кристиано Фигейредо успя да избие.

В 80-та минута Момчил Цветанов стреля опасно по диагонал отляво, а след рикошет топката премина на сантиметри встрани от вратата на Спартак 1918 Варна.

21-и кръг, събота:

Спартак Варна – Ботев Враца 2:1 (1:0)

Стадион „Спартак“, 1500 зрители

Спартак Варна: Кристиано Фигейредо, Александър Белоусов, Бен Карамоко, Александър Цветков, Виктор Митев, Роберто Хименез, Иван Йорданов, Ивайло Климентов (64-та мин. Румен Руменов), Родни Антуи (89-та мин. Денис Баланюк), Лерой Микелс, Жоао Марио (82-ра мин. Божидар Васев);

Треньор: Димитър Димитров

Ботев Враца: Красимир Костов, Луиз Соарес, Антонио Георгиев, Мирослав Маринов (77-та мин. Даниел Генов), Чавдар Ивайлов, Браян Переа, Меси Биатумусока, Браян Мендоса, Клери Сербер (77-та мин. Марко Можуга), Петко Ганев (87-ма мин. Жан Пиер Да Силва), Том Рапнуи (77-та Момчил Цветанов);

Треньор: Даниел Моралес

Голмайстори: 1:0 Жоао Марио (23-та мин.), 2:0 Иван Йорданов (60-та мин.), 2:1 Браян Переа (66-та мин.);