0

19-годишният Павел Жабов вкара в последните секунди на редовното време и ЦСКА-София победи с 2:1 елитния австрийски Тирол в контролна среща на подготовката на "червените“. Теренът беше хубава  тревиста поляна, над която се изправяше мощната снага на Алпите.

Българските вицешампиони поведоха още в седмата минута на мача.  Марселино Кареасо получи подаване на границата на наказателното поле, след което преодоля защитник на Тирол и стреля в близкия ъгъл на вратата на австрийците за 1:0.

Тирол отговори с поредица от положения и можеше да вкара няколко

Австрийците изравниха в 28-та минута. Ник Прелец получи топката един на един със Сейни Санянг, надигра защитника на "червените" и стреля в долния ляв ъгъл на вратата на излезлия да го посрещне Евтимов за 1:1.

Малко след гола Евтимов отрази удар на Томас Герис и запази равенството до почивката.

Двата отбора си размениха по едно чисто положение в началото на втората част, но не си вкараха голове.

ЦСКА-София стигна до победата в последните секунди на редовното време. Илиян Антонов проби отдясно и подаде на Павел Жабов пред вратата, а нападателят стреля точно в долния десен ъгъл на вратата за крайното 2:1.