0

Ц СКА-София победи с 3:0 Берое (Стара Загора) в среща  от 23-ия кръг и събра 48  точки, колкото има и шампиона Лудогорец.

Двата отбора са съответно на 3-о и 2-о място, разделени от допълнителни показатели. Разградчани имат обаче два мача по-малко, а на върха в класирането е Черно море (Варна) с 51.

Младежкият национал Станислав Шопов се развихри за "червените", след като днес на връх националния празник 3-и март вкара два гола и подаде за третия гол на Матиас Фаетон. Тимът на Берое остава в пети пореден мач без победа, като серията включва четири поражения и едно равенство.

Старозагорци са на 12-о място с 25 точки, с 6 повече  от 14-ия Пирин, който е на позицията за плейоф за запазване на мястото в елита. Днес те нямаха кой знае какви аргументи срещу ЦСКА в София, а освен това останаха 10 на терена още в 17-ата минута заради директен червен картон на капитана им Франко Рамос.

Отборът на ЦСКА откри резултата още в 3-ата минута с много красиво изпълнение на Станислав Шопов. 21-годишният пловдивчанин посрещна топката от воле с левия крак след като тя беше отбита при центриране от дясно от ъглов удар. Мощният му шут не остави никакъв шанс на резервния вратар на гостите, влизайки точно под гредата.

Лошите новини за Берое продължиха и в 17-ата минута техният капитан Франко Рамос беше отстранен с директен червен картон. Рамос овладя лошо пас от Скуадроне, притиснат от Каранга, беше принуден да го събори с ръце. Съдията Кабаков не се поколеба и веднага му извади червен картон.

В 33-ата минута Станислав Шопов отново показа отличния си потенциал, извеждайки перфектно сам срещу вратаря в коридор Фаетон. Нападателят от остров Гваделупа без да се бави технично прати топката за втори път в мрежата на Артур да Мота.

Четири минути по-късно Берое създаде и първото си голово положение в срещата, но Себастиан Вия се забави да стреля след комбинация с Вини Трибуле. Християн Петров се хвърли на шпагат и блокира топката.

Три минути след началото на второто полувреме Станислав Шопов отново се разписа и направи 3:0 за армейците. Скаршем изведе Фаетон на левия фланг с прецизно подаване, здравенякът от Гваделупа върна с едно докосване назад към точката за изпълнение на дузпа. Там Шопов изпревари Скуадроне и без да се бави прати топката за трети път в мрежата на Артур да Мота. Стражът на гостите извади почти сигурен четвърти гол минута и половина по-късно, когато изби в корнер топовен шут на Фаетон от границата на наказателното поле.

Вия отново можеше да вкара, този път в 53-ата минута, но вратарят Густаво Бусато спаси ЦСКА, след като изпревари нападателя и изби пуснатата дълго топка с крак. В 70-ата минута Шопов можеше да направи втора асистенция, след като изведе Асприля на чиста позиция по диагонала. Крилото обаче прати топката близо до гредата в аут. Две минути преди края на редовните 90 Асприля имаше идентична ситуация да вкара, но пак прати топката покрай вратата.

Първа лига, 23-ти кръг, неделя:

ЦСКА-София - Берое                - 3:0 (1:0)

Ст. „Васил Левски“, София, 2000 зрители

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Мартин Стойчев, Християн Петров, Юрген Матей (38 - Енес Махмутович), Тибо Вион, Марселино Кареасо, Амос Юга (46 -  Улаус Скаршем), Матиас Фаетон (67 - Данило Асприля), Станислав Шопов (77 - Емануел Шакич), Джонатан Линдсет (67 - Тобиас Хайнц), Фернандо Каранга;

Берое (Стара Загора): Артур да Мота, Франко Рамос, Лучиано Скуадроне, Хуан Саломони, Енцо Еспиноса, Джани Политино (85 - Дамян Йорданов), Карлос Алгара, Стефан Гаврилов
(39 - Викторио Вълков), Уерик Каетано (85 - Роналдо Камара), Себастиян Вия, Вини Трибуле (61 - Франсиско Сагардия)

Голмайстори: 1:0 Станислав Шопов 3, 2:0 Матиас Фаетон 33, 3:0 Станислав Шопов 48

Червен картон: Франко Рамос (Берое) 17
Жълти картони: Енцо Еспиноса, Себастиан Вия, Карлос Алгара (Берое)
Главен съдия: Георги Кабаков (Пловдив)
ВАР-съдия: Красен Георгиев (Варна)

по-късно днес: Лудогорец - ЦСКА 1948

от събота:
Крумовград - Локомотив Пловдив    - 3:1 (0:0)
Голмайстори: 1:0 Серкан Юсеин 54, 2:0 Джунейт Али 76, 3:0 Александър Колев 80,
3:1 Мичи Нтело Мбала 90+2
Червен картон: Владимир Медвед (Локомотив Пловдив) - 85-а минута

Етър - Локомотив София            - 1:2 (0:0)
голмайстори: 0:1 Горка Ларучея 53-автогол, 1:1 Иван Василев 81, 1:2 Ивайло Найденов 89

Славия - Ботев Пловдив           - 2:2 (1:0)
Голмайстори: 1:0 Тони Тасев 10-дузпа, 1:1 Янис Карабельов 48, 2:1 Тони Тасев 51, 2:2 Георги Николов 87

в понеделник:
Арда Кърджали - Пирин Благоевград
Хебър - Левски

от петък:
Черно море - Ботев Враца  - 2:1 (2:0)
голмайстори: 1:0 Атанас Илиев 41-дузпа, 2:0 Меси Биатумусока 71, 2:1 Мирослав Маринов 80

1. Черно море       23  15  6   2  39:20   51 точки
 2. Лудогорец        21  15  3   3  53:13   48
 3. ЦСКА-София       23  14  6   3  36:12   48
 4. Левски           22  12  5   5  36:16   41
 5. Локомотив (Пд)   23  12  5   6  38:27   41
 6. ЦСКА 1948        21  10  7   4  25:16   37
 7. Крумовград       23  10  3  10  27:30   33
 8. Ботев (Пд)       23   9  6   8  38:27   33