0

28-годишният треньор на юношите до 17 г. на ЦСКА 1948 Николай Панайотов дебютира начело на първия отбор с измъчена домакинска победа с 1:0 над Етър, дошла от дузпа с ВАР. Вкара я в 30-ата мин. Ивайло Чочев, който е батко на поредния временен треньор (с 2 г. по-голям)..

Накрая Панайотов, третият наставник на „червените“ от Бистрица за последните 3 месеца (в края на май напусна Тодор Янчев, след него дойде Атанас Рибарски), се молеше да чуе последния съдийски сигнал в добавеното време от 4 мин.

В 28-ата минута главният рефер Стоян Арсов се консултира със системата за видеоарбитраж-ВАР за възможна игра с ръка на Янко Ангелов малко по-рано при удар с глава на Елитон и реши, че има основания за дузпа.

Ивайло Чочев бе точен при изпълнението от бялата точка в 30-ата минута със силен удар с левия крак, въпреки че вратарят Мартин Величков усети ъгъла. Гостите протестираха напразно за предполагаема засада на Антонио Вутов преди това.
Три минути по-късно Чочев отново вкара топката във вратата на Етър, но попадението не бе зачетено заради засада, като и тази ситуация бе разгледана със системата ВАР.

Футболистите от Велико Търново изиграха по-добро второ полувреме, но не успяха да стигнат до попадение.
В 89-ата минута играчите на Етър поискаха дузпа за нарушение срещу Ивайло Димитров в наказателното поле на домакините, но такава не бе отсъдена, а отправеният все пак от него удар с глава бе избит от вратаря Наумов.
В следващия кръг ЦСКА 1948 ще гостува на Славия на 28 август, докато същия ден Етър ще приеме отбора на Ботев Пловдив.

С трета победа от 5 изиграни мача ЦСКА 1948 е на пето място с 10 точки, а новакът Етър е последен с една.