0

Л удогорец спечели за трети път Купата на България, като тръшна с лекота 3:1 ЦСКА 1948 на финала на празния Национален стадион "Васил Левски". Първите два гола вкара бразилецът Кайо Видал, третият в края на мача добави аржентинецът Тисера. За ЦСКА почетното попадение отбеляза голмайсторът на Първа лига Чочев. През второто полувреме гол на Спас Делев за "орлите" бе отменен след преглед на ВАР, както и попадение на Хелитон от "червените".

Лудогорец натупа ЦСКА 1948 3:1 и спечели Купата на България за 3-ти път (ГАЛЕРИЯ)
Лудогорец финал за Купата на България ЦСКА 1948 Лудогорец финал за Купата на България ЦСКА 1948 Лудогорец финал за Купата на България ЦСКА 1948
110

В осмата минута Десподов центрира отдясно, неубедителният напоследък национален вратар Наумов плясна колебливо топката право в краката на Кайо Видал, който без да се бави я мушна в мрежата на "червените", за които това бе първи финал за трофей в историята.

В 43-ата мин. защитата на ЦСКА пак увисна, Десподов бе изведен спокойно зад нея отдясно, той пусна наляво, топката бе пропусната от всички, преди да я засече неспасяемо Кайо Видал: 2:0.

След почивката малко след като "червените" удариха напречния дирек (Слуга докосна топката) при удар на Колев, кошмарът на защитата на ЦСКА Десподов проби отдясно, центрира по земя, Наумов отклони, а при продължението на атаката Кайо Видал от аутлинията върна с левачката към Спас Делев, който, абсолютно сам ,с глава вкара, но попадение не бе зачетено след преглед на ВАР.

10 минути по-късно ЦСКА намали 1:2 чрез своя голмайстор Ивайло Чочев с асистенция на Русев, а отново ВАР се задейства, този път в полза на Лудогорец, за да бъде отменен гол с глава за 2:2 на Хелитон.

В 81-ата мин. резервата Тисера порази вратата на Наумов, като първоначално тъчреферът отсъди офсайд. При прегледа на ВАР, обаче, попадението на аржентинеца бе зачетено: 3:1 за Лудогорец.

Това бе 12-ти гол във вратата на национала Наумов в последните 7 мача на ЦСКА, в които отборът на Тодор Янчев няма победа.

До края Лудогорец не искаха, а "червените" не можеха да променят резултата, като "орлите" изпуснаха с лекота още 2-3 гола, които биха направили разликата унизителна за финал срещу третия в класирането.

Лекотата, с която Лудогорец спечели финала, контрастира с предишните два мача между двата отбора в редовния сезон на първенството - 2:2 и 1:1, но тогава начело на ЦСКА бе Любо Пенев, който си тръгна от клуба през декември, когато тимът бе на трето място. Той бе сменен от Тодор Янчев.

Финал за Купата на България:

ЦСКА 1948 (София) - Лудогорец (Разград) - 1:3 (0:2)

Ст. „Васил Левски“, 1200 зрители

ЦСКА 1948 (4-3-3): Даниел Наумов - Реян Даскалов (46-Стийв Фуртадо), Симеон Петров, Елитон, Сидклей Перейра - Ивайло Чочев, Емил Ценов (46-Марио Топузов), Парвиз Умарбаев (82-Светослав Диков) - Георги Русев, Александър Колев, Радослав Кирилов (56-Педриньо)
старши треньор: Тодор Янчев

Лудогорец (4-3-3): Симон Слуга - Аслак Фон Витри (55-Пипа), Оливие Вердон, Игор Пластун, Бърнард Текпетей - Педро Нареси (61-Густаво Нонато), Мануел Шоу, Спас Делев (61-Рай Нашименто) - Кирил Десподов (71-Матиас Тисера), Игор Тиаго, Кайо Видал (55-Якоб Пьотровски)

старши треньор: Ивайло Петев

голмайстори: 0:1 Кайо Видал 8, 0:2 Кайо Видал 43, 1:2 Ивайло Чочев 59, 1:3 Матиас Тисера 81
Главен съдия: Драгомир Драганов

помощници: Иво Колев, Христо Хаджийски

Лоша или добра поличба? ЦСКА 1948 си счупи рейса преди финала за Купата на България (ГАЛЕРИЯ)