0

Т ретият в класирането във футболното ни първенство ЦСКА 1948 реши бързо софийското дерби с Локомотив в кв. „Надежда“, като нанесе унизителна загуба с 6 гола разлика на домакините.

Тимът, който играе в Бистрица, събира 45 точки на 3-ото място, като изостава на 5 от 2-ия Лудогорец. Локомотив (София) остава без победа от началото на пролетта с 28 точки на 9-ото място. Поражението е най-тежкото в историята на Локомотив (София) като домакин в Първа лига.

Два гола за победителите вкара Евгений Сердюк, а лидерът при голмайсторите Ивайло Чочев не сбърка от дузпа накрая и записа своя 16-и гол. Иначе до второто попадение по нищо не личеше, че разликата ще придобие такива сериозни измерения. Но втората част беше ужасяваща за домакините и те просто се предадоха.

Срещата започна отлично за ЦСКА 1948 и още във 2-ата минута те стигнаха до преднина от един гол. Марио Топузов проби от дясно и центрира в наказателното поле, където Сердюк посрещна топката, но ударът му се отби в гредата. Топката се върна в Радослав Кирилов, който я прати в мрежата.

Домакините бяха доста объркани от това попадение и освен няколко центрирания и опити за далечни удари не създадоха нищо сериозно пред Наумов. Последваха минути на битка в средата на терена, но три минути преди края гостите от ЦСКА 1948 нанесоха втори удар и дадоха много сериозна заявка за успеха. Отново Топузов и Кирилов изработиха попадението, след като първият проби по тъча и подаде на национала. Бившият футболист на Славия обаче умно продължи към Умарбаев, който простреля за втори път Любенов.

ЦСКА 1948 увеличи аванса си с още един гол 6 минути след началото на второто полувреме. При първия ъглов удар за тях в мача Умарбаев сложи топката на главата на Елитон и бразилският здравеняк надскочи Кацаров, за да прати кълбото в мрежата с глава.

В 72-ата минута ЦСКА 1948 продължи с наказателната си акция и стигна до четвърти гол. Попадението беше преглеждано със системата за видеоповторения в полза на съдиите (ВАР), след което съдията Чинков само отиде до монитора да се увери в редовността на гола, след като преди това видя нарушение.

Ангел Лясков проби по лявото крило и за пореден път бековете на домакините ги нямаше на местата им. Центрирането беше посрещнато от Сердюк с глава, който надскочи Рапосо. Любенов отби, топката отиде у резервата Георги Русев, чийто шут също беше спасен от вратаря. Топката продължи да се търкаля в малкото наказателно поле, където Сердюк на шпагат изпревари Малембана и я добута във вратата.

Само след 3 минути Сердюк вкара и втория си гол в мача. Атака от дясно преминала през Чочев и Перейра, стигна до Русев, който центрира назад от аутлинията. Украинският нападател отново изпревари Малембана и и на шпагат вкара втория си гол в мача.

4 минути преди края на срещата гостите стигнаха и до шести гол, този път благодарение на точно изпълнена дузпа от капитана на отбора Ивайло Чочев, 16-и гол за него през сезона. Георги Русев спечели наказателния удар, след като подмина Алан Диас и бразилският защитник го препъна. Съдията Волен Чинков дори не се наложи да преглежда ситуацията с ВАР, а Чочев не остави шанс на вратаря на локомотивци.

Първенство на България по футбол, първа среща от 22-ия кръг:

Локомотив 1929 (София) – ЦСКА 1948 (София)              0:6 (0:2)
Ст. „Локомотив“, 1200 зрители
Локомотив (София): Александър Любенов, Бруно Франко, Алан Диас, Божидар Кацаров (54 – Лука Иванов), Давид Малембана, Красимир Милошев, Антонио Вутов, Мартин Райнов (46 – Юлиян Ненов), Селсо Рапосо, Станислав Костов (80 – Димо Бакалов), Карлос Франса (80 – Александър Александров)
ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Джонатан Перейра, Елитон дос Сантос, Райън Бидунга, Ангел Лясков, Ивайло Чочев, Парвиз Умарбаев (76 – Емил Ценов), Октавио Мантека, Марио Топузов (67 – Георги Русев), Евгений Сердюк (81 – Ангел Бастунов), Радослав Кирилов (76 – Бирсент Карагарен)
Голмайстори: 0:1 Радослав Кирилов 2, 0:2 Парвизджон Умарбаев 42, 0:3 Елитон 51, 0:4 Евгений Сердюк 72, 0:5 Евгений Сердюк 75, 0:6 Ивайло Чочев 86-дузпа
жълти картони: Карлос Франса, Антонио Вутов, Селсо Рапосо (Локомотив София)
Главен съдия: Волен Чинков (София)