0

Б ерое (Стара Загора) запази мястото си в Първа лига на българския футбол и за сезон 2022/23, след като победи с 1:0 Спортист (Своге). Единственото попадение в мача вкара Уерди Мара в 35-ата минута.

Допълнителният плейофен мач противопостави 14-ия отбор в елита от отиващия си сезон Берое и Спортист (Своге), който се нареди на 5-о място във Втора лига.

Така "зелените" от Стара Загора остават член на българския футболен елит за 14-и пореден сезон, след като не е изпадал от 2009-а година насам.

В 35-ата минута беройци поведоха в резултата чрез албанския си нападател Уерди Мара, който заби топката в мрежата при меле в пеналта.

В 60-ата минута Спортист (Своге) пропусна да изравни. След центриране от ляво Илия Русинов свали топката в наказателното поле, тя попадна на главата на Георги Николов, който изненадващо стреля много слабо и вратарят на старозагорци улови топката.

Свогенци продължиха да опитват атаки, но ялови.

В 90-ата минута Спортист Своге най-после прати топката в мрежата с главичка на Георги Николов.

Но бяха попарени от системата за видеоповторения (ВАР) – след преглед на ситуацията реферът отмени попадението, присъждайки фаул на Николов срещу Макс Челич.