0

Б отев Враца спечели с 1:0 като гост на Пирин Благоевград в първи мач от седмия кръг на Първа лига.

Автогол на Илиан Костов в 79-а минута донесе втора победа за врачани през сезона и изкачи тима на 12-о място в класирането.

Ботев игра с човек повече от 13-а минута.

Пирин остава без победа от началото на сезона и заема последна позиция във временното класиране с една точка в актива си.

Благоевградчани имаха превъзходство в началото, но още в 13-а минута останаха с човек по-малко след директен червен картон на дебютанта в отбора Аймен Суда, който фаулира грубо Момчил Цветанов.

След преглеждане на ситуацията с ВАР главният рефер изгони Суда.

На почивката треньорът на врачани Даниел Моралес извърши три промени в състава с намерението да търси трите точки. Ботев Враца бе по-активен през втората част и принуди домакините да се бранят.

В 65-а минута отлична атака на гостите завърши с удар на Марко Мажуга, но вратарят на Пирин Максим Ковальов спаси.
По-активните действия на Ботев Враца доведоха до попадение във вратата на Пирин в 79-а минута.

Влезлият като резерва юноша на ЦСКА Мартин Смоленски бе оставен непокрит в наказателното поле на Пирин, шутира, топката рикошира в крака на Илиан Костов и влезе в мрежата на домакините.