0

Велислав Вуцов, треньорът на може би най-богатия отбор във Втора лига Крумовград, изригна след като Монтана попиля отбора му с 4:1. В Монтана Яшар изведе Крумовград напред в резултата още във втората минута, но два бързи гола на Борислав Дамянов (7) и Фудил Идрис (9) обърнаха резултата. Дамянов закова още два - в 70-та и 80-та, за да си вземе за спомен топката като автор на хеттрик.

В 44-ата мин. пък Буров от Монтана изпусна дузпа, като Джеферсон от гостите бе изгонен минута по-рано.

„Ние се самоубихме. Получихме абсурдни голове, за втори пореден мач ги получаваме. Очаквах реакция, но ние реагирахме по ужасен начин. Грешките за головете са като на първокласници. Детински грешки“, нахвърли се върху играчите си емоционалният треньор.

Вина той хвърли и на съдиите: „Ако има дузпа, то червеният картон е много измислен. Не беше умишлено посягане“, както и на предишното треньорско ръководство: „Имаме и много сериозен физически проблем, тъй като тимът не е подготвен добре. Получаваме постоянно контузии. Не искам да хвърлям другаде вината“.

После отново наблегна на самокритиката. „Имахме организация в първите 15 минути на второто полувреме, но след това беше махленска история.

Притеснен съм от показаното, ще има много сериозни разговори на много теми, безобразие. Това, което виждам като игра, е много далеч от желаното.

Да видим колко точки ще имаме до Нова Година и на тази база ще правим планове. Ако това е нашето ниво, то сме много далеч от необходимото за елита“, започна Вуцов.

„Днес бяхме бавни и монотонни. Всички ми обясняват, че съм претоварил играчите и това може да е вярно, но футбол без тичане няма.

Нека да мине последният мач, за да направим анализите. Ще имаме сериозни разговори тази седмица. Бях мек до момента, за да си позволя по-солено поведение сега“, завърши той.

Крумовград е шести в класирането с 27 точки от 16 мача, а Монтана е на седмо място с 25. Начело е вторият отбор на ЦСКА 1948 с 32 точки.

Срещи от 16-ия кръг Втора лига:

Витоша - Добруджа - 1:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Стефан Митев 7, 1:1 Цветомир Вачев 68

Монтана - Крумовград - 4:1 (2:1)
голмайстори: 0:1 Джунейт Яшар 2, 1:1 Борислав Дамянов 7, 2:1 Фудил Идрис 9, 4:1 Борислав Дамянов 70, 80
* пропусната дузпа: Димитър Буров (Монтана) 44
червен картон: Джеферсон (Крумовград) 43

от неделя:
Етър ВТ - Ботев Пловдив II - 3:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Мариян Иванов 45, 2:0 Георги Александров 47, 3:0 Живко Петков 64
червен картон:  Димитър Балинов 37 (Ботев)

ЦСКА 1948 II - Марица - 3:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Валентин Йосков 23-дузпа, 2:0 Валентин Йосков 28, 3:0 Александър Александров 70

Спортист Своге - Лудогорец II - 3:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Кирил Янакиев 44, 2:0 Светослав Диков 75, 3:0 Светослав Диков 77

Беласица - Янтра - 1:0 (0:0)
голмайстор: 1:0 Запро Динев 87

Миньор - ФК Созопол - 2:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Борис Тютюков 3, 2:0 Георги Ангелов 77

Струмска слава - Дунав Русе - 0:0

от петък:
Спартак Плевен - Литекс Ловеч   1:0 (0:0)

10. ПФК Лудогорец 1945 II          16  6 2 8  12:21  20
11. Миньор                         16  5 5 6  18:16  20
12. Дунав Русе                     16  5 4 7  23:22  19
13. ФК Струмска слава 1927         16  4 7 5  14:21  19
14. ФК Витоша                      16  4 5 7  17:22  17
15. ОФК Янтра 2019                 16  3 7 6  10:15  16
16. Ботев Пд II                    15  4 3 8  10:19  15
17. ФК Созопол                     16  3 4 9  13:28  13
18. ПФК Добруджа 1919              16  3 4 9  17:24  13