0

KF<ЦСКА-София направи пълен обрат през второто полувреме и победи с 3:2 Арда (Кърджали) в мач от 30-ия кръг на българската футболна Първа лига, с което "червените", играли изцяло в черно в Кърджали, завършиха на второ място в редовния сезон с точка пред Черно море (Варна).

Така те си осигуриха и двубой с Левски в първия кръг на плейофите.

ЦСКА-София нанесе първия удар в мача в 12-ата минута, когато капитанът Матай се възползва от отлично центриране на Тибо Вион и засече топката с глава за 0:1.

Арда отвърна много бързо за пълен обрат.

В 19-ата минута Деян Лозев центрира от лявото крило и Чинонсо Офор свали топката с глава пред погледа на Матай в краката на Борислав Цонев. Халфът стреля моментално от близко разстояние и изравни 1:1.

Друг бивш левскар - Станислав Иванов покачи на 2:1 за Арда в 21-та минута.

Чинонсо Офор проби в наказателното поле и стреля, а отбитата от Густаво Бусато топка попадна в нападателя на домакините и той се разписа на празна мрежа.

В 57-ата мин. Тобиас Хайнц шутира, ударът му бе отбит, но неговата добавка в близкия ъгъл бе безупречна за 2:2.

Норвежкият му съотборник Улаус Скаршем добави третия за гостите, оказал се победен за 3:2.

В 66-ата минута Сайней Санянг центрира отляво до далечната греда за Скаршем, който препарира за трети път Анатолий Господинов.

Арда се огъна под натиска на ЦСКА-София през второто полувреме и това е една от причините, довели до загубата с 2:3 в мач от 30-ия кръг на българската футболна Първа лига, според треньора на отбора Николай Киров-Белия.

"Поддадохме се на натиска в първите 15 минути на второто полувреме и имахме проблеми при статичните положения. Не успяхме да направим бързи преходи, каквито правехме през първата част. Така стана натискът към нашата врата", заяви Киров за Диема Спорт.

"Имаше разлика в динамиката след почивката. Явно с тази, която беше през първата част, не можем да работим цял мач. Не успяхме да избягаме от контрапресата и това са основните причини за загубата.

"Важно е да се вкарва от добри позиции, защото това променя самочувствието, освен резултата. Създадохме много в първото полувреме, а през второто - само едно положение. С директните топки е трудно да излезеш на ситуация срещу толкова високи централни защитници".

Във втория мач при третото си завръщане начело на "червените" Стамен Белчев изрази задоволство от резултата срещу Арда.

"Резултатът е добър, но представянето трябва да е по-добро. Трябва ни повече скорост в атака, да бъдем по-убедителни на фланга и така да завършваме нападенията. Всички футболни хора искат да виждат атаки като тази за последния гол", заяви Стамен Белчев в интервю за Диема Спорт.

"На почивката казах на футболистите, че трябва да изнесем играта по-напред и да пресираме противника. Не бива да оставяме свободни топки толкова много, тъй като така ни създадоха неприятности. Доволен съм, че се справихме.

"Загубата срещу Ботев (Пловдив) предизвика някакво затормозяване, но този мач е в историята. Срещу Арда също. От тази вечер мислим за следващия мач, който предстои".