0

С новоназначения си треньор Христо Янев  Ботев Враца постигна важно 1:0 над Берое, също с нов треньор (Хосе Ачиари) на старта на 10-ия кръг на първенството.

Единственото попадение вкара Даниел Генов в 56-ата минута, възползвайки се от елементарна грешка на защитник и вратаря на гостите.

Така врачани леко подобриха положението в долната част на таблицата, като с 9 точки се изравниха с Ботев Пловдив и Локо София в позициите 11-13. Берое е на 6-о място с 13 точки.

Домакините махнаха Даниел Моралес, с когото Ботев бе с най-слабата атака и най-лошата защита в първите девет срещи.

Хосе Луис Ачиари - работил дълго време в Испания аржентинец, седна на стола на сънародника си Густаво Араголаса в Берое. В стартовия състав на първия му мач в Първа лига той заложи на деветима аржентинци, един италианец и завърналия се в отбора Вини Трибуле.

И с чуждестранния си легион Берое продължава негативната си серия от вече четири поредни поражения и голова разлика 0:11.

Голът дойде в 56-ата минута по доста нелеп за гостите начин. При изритана топка, уж пазена от Скуадроне, вратарят Ачинели закъсня да излезе и от това се възползва Даниел Генов, който се мушна между двамата и просто бутна кълбото, за да остане сам срещу вратаря.

"Изключително съм доволен от момчетата, които за краткото време с мене се адаптираха“, каза след мача треньорът на Ботев Христо Янев.

„В разговорите им обясних, че имаме за цел да променим облика, да се променим положително като футболни качества и като компоненти на играта. Ще се опитаме с моя екип да се запознаем максимално бързо с обстановката и да променим лицето на Ботев Враца генерално.

Победата днес е изключително ценна. Защото виждах хора с наведени глава, загубили увереност, загубили вяра в качествата си. А ние без съмнение имаме такива. Оттук нататък ще играем във всеки мач за победа – разбира се, съобразявайки се с противника срещу нас.
Искам да обясня и защо през второто полувреме заиграхме с дълги топки. Лошият терен не ни позволи да вкарваме топката и затова променихме, а и в някои ситуации се получиха добри неща", завърши Христо Янев.

„Получихме гол в момент, в който не бяхме добре концентрирани и това ни костваше много", заяви 44-годишният треньор на Берое Ачиари.

"Аз пристигнах преди четири дни в този отбор. Групата е вече попълнена, пазарът е затворен и 85-90 процента от регистрираните футболисти са чужденци. Затова и ще има повече чужденци, отколкото местни. Както казах, пристигнах преди четири дни и смятам, че това бяха футболистите, които трябваше да играят.

Но който покаже качества, той ще играе – не зависи от националност или от годините му. Ще играят тези, които имат качества и тези, които се представят добре на тренировките. Но когато има такъв брой чужденци, най-логично е да играят повече чужденци".