0

П ирин Благоевград постигна жизненоважна победа за своето оцеляване, след като надви един от директните си съперници за оцеляване - Септември София като гост с 1:0 в двубой от последния, 30-и кръг от редовния сезон в efbet Лига.

С тази победа „орлетата“ изпревариха септемврийци във временното класиране, събирайки 24 точки на 13-ата позиция, докато тимът на Красимир Балъков, който направи дебют, записа 7-а поредна загуба и се свлече до 14-ото място с 22 точки.

В 29-ата минута Иван Арсов бе изгонен с директен червен картон заради грубо влизане в краката на Мартин Смоленски. Именно това се оказа повратната точка за развоя на мача на националния стадион.

"Орлетата" поведоха в резултата в 7-ата минута на добавеното време на първото полувреме, когато Даниил Кондраков реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Мартин Стоянов срещу Смоленски.

Двата отбора ще се срещнат след седмица в първия кръг на плейофите, но с победата Пирин си извоюва домакинството.