0

Л окомотив (Пловдив) продължи победния си ход в Първа лига, надвивайки с 1:0 като гост игралия повече от час Етър (Велико Търново). Единственото попадение вкара Евандро в добавеното време на първата част. Червен картон пък беше показан на Мариян Иванов от домакините заради фаул срещу Георги Минчев.

"Вкарахме гол, можеше повече от един - не успяхме, но съм чувал и по-големи и добри треньори от мене да казват, че 1:0 е шампионска победа", изказа се наставникът на победителите Александър Томаш.

С днешния си успех черно-белите от Пловдив събират 25 точки и отново се връщат на върха, изпреварвайки с 2 Черно море (Варна). Етърци остават на предпоследното 15-о място с 4 точки.

Освен късния гол, за който домакините имаха претенции, че е след нарушение, и червения картон, срещата предложи и отменен гол на Локомотив (Пловдив). Съдиите не зачетоха заради засада удара на Бабакар Дион.

В 27-ата минута реферът Ивайло Ненков извади най-напред жълт картон на капитана на домакините Мариян Иванов заради фаул срещу Георги Минчев.

Той обаче беше извикан от колегите си от стаичката за видеоповторения (ВАР), които го накараха да преразгледа ситуацията на монитора до терена. Това промени решението на Ненков и той изгони опитния централен бранител.

Гостите взеха инициативата и постепенно пренесоха ситуацията в половината на Етър. Георги Минчев пропусна една възможност, а след него и Джовани.

Но 2 минути след изтичането на добавеното време на първата част съдията все още не беше дал край. Локомотивци отнеха топката от Валери Христов, за което после от Етър претендираха за фаул.

Димитър Илиев намери Евандро, който с левия крак от 10-ина метра прати топката в горния десен ъгъл.