0

Л окомотив (София) се наложи над Хебър с 1:0 в Пазарджик в първия пролетен мач от 21-вия кръг на Първа лига.

Победното попадение за "червено-черните" вкара бразилецът Карлос Франса в шестата минута.

"Железничарите" откриха резултата с първата си възможност. Симеон Мечев спечели единоборство в центъра на терена и пусна хубав пас към Карлос Франса, който избяга зад гърба на защитата отдясно и с плътен диагонален удар изведе отбора си напред - 0:1.

На почивката Мечев от Локомотив бе заменен принудително от Стив Траоре.

В 52-рата минута положението за Хебър стана още по-тежко, след като Архан Исуф бе изгонен с директен червен картон. Той спря откъсващия се сам срещу вратата Владимир Николов и бе изгонен от съдията Станимир Тренчев.

Николов отправи силен удар, който бе спасен от вратаря на Хебър Дебърлиев.