0

О тборът на Велислав Вуцов Янтра постигна важна победа с 2:1 над Монтана след обрат у дома в пряк мач за челните места от 26-ия кръг на Втора лига. „Ковачите“ събраха 43 точки на шестото място, колкото има и петият Добруджа, на три зад четвъртия Монтана и на пет зад третия Марек. Играчите на Янтра бях без своя треньор Велислав Вуцов, който бе наказан и гледаше отстрани как отборът му печели.

Монтана излезе напред в резултата в 16-ата минута, когато Стивън Кирилов напредна отлично по десния фланг, преодоля бранител на Янтра и върна към точката на дузпата, където Франк Ландри бе забравен сам и безпроблемно се разписа за 0:1.

В добавеното време на първата част Янтра стигна до изравнително попадение. „Ковачите“ получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на Костадин Илиев. Зад топката застана Даниел Младенов, който изпълни хладнокръвно в горния ляв ъгъл и вкара за 1:1.

Янтра натисна през второто полувреме и логично стигна до пълен обрат. Айвън Ангелов стреля от пряк свободен удар, Тони Иванов пое отскочилата топка, след което бе съборен от вратаря Васил Симеонов и се стигна до нова дузпа. Младенов би, Симеонов бе неубедителен, топката се удари в напречната и влезе – 2:1.