0

И вайло Чочев вкара единствения гол от дузпа през първото полувреме и ЦСКА 1948 надви с минималното 1:0 Арда (Кърджали) в отложен мач от 18-ия кръг на  Първа лига.
Така "червените" завършиха първия полусезон на пето място с 35 точки, а кърджалии са седми с четири по-малко.
Както съобщи в днешния си брой в. „Мач Телеграф“ победата може да накара благодетеля Цветомир Найденов да отмени наказателните тренировки на отбора до края на месеца, поръчани след резила 0:3 от Крумовград в Бистрица.

В последния мач за годината ЦСКА 1948 бе по-добрият отбор на терена през първото полувреме, но взе само гол преднина на почивката.

Абубакар Тунгара извърши нарушение в пеналта срещу Емил Ценов и Васимир Ел-Хатиб отсъди дузпа. Ивайло Чочев литна в другия ъгъл Господинов с безупречен удар с левачката в 12-ата минута – 1:0.

В 28-та минута националът Георги Русев проби отдясно, пусна ниско в наказателното поле, Чочев пропусна за Педриньо, който шутира към опразнената врата, но учудващо за класата му - в страничния стълб.

Арда отговори с разтърсване на напречния дирек в 41-та минута с топовен шут на Лъчезар Котев от малко над 20 метра след късо изпълнение на фаула, донесъл първия жълт картон на Фуртадо.

ЦСКА 1948 остана с човек по-малко в 58-та минута, когато Стив Фуртадо си изкара втори жълт картон и бе изгонен от Ел-Хатиб.

Арда създаде положение 13 минути по-късно, когато Преслав Боруков отне топка от защитата, преодоля вратаря Генадий Ганев и стреля от много малък ъгъл, а прибралият се до гредата Елитон изби в корнер.

Арда така и не успя да създаде друго положение и ЦСКА 1948 приключи годината с победа над основен съперник за челната шестица.

Първа лига, отложен мач от 18-ти кръг:

ЦСКА 1948 - Арда (Кърджали) - 1:0 (1:0)

стадион: "Витоша", Бистрица

ЦСКА 1948: Генадий Ганев, Елитон, Стив Перейра, Педриньо (87-Райън Бидунга), Георги Русев, Симеон Василев, Ивайло Чочев, Антонио Вутов (65-Никола Илиев), Емил Ценов (90-Мартин Атанасов), Реян Даскалов и Емил Виячки; треньор Николай Апостолов

Арда: Анатолий Господинов, Умар Сако, Милен Стоев (71-Иван Коконов), Абубакар Тунгара (76-Иван Тилев), Мартин Стойчев (38-Ел Мами Тетах), Джелал Хюсеинов, Тонислав Йорданов (46-Преслав Боруков), Деян Лозев, Илия Юруков (46-Радослав Цонев), Лъчезар Котев и Станислав Иванов; треньор Александър Тунчев.

голмайстор 1:0 Ивайло Чочев 12-дузпа

жълт-червен картон: Стив Фуртадо 58 (ЦСКА 1948)

жълти картони: Антонио Вутов, Стив Фуртадо, Емил Ценов, Емил Виячки (ЦСКА 1948); Абубакар Тунгара, Милен Стоев, Анатолий Господинов, Умар Сако, Деян Лозев (Арда).

16. Етър             20  2   3   15  12:37    9

Класиране при голмайсторите в Първа лига след отложения мач от 18-ия кръг между ЦСКА 1948 и Арда:

8 гола: Антоан Бароан (Ботев Пловдив), Георги Николов (Хебър Пз);

7 гола: Джовани Бариани (Локомотив Пловдив), Джовани Маркес (Локомотив Пловдив), Дюкенс Назон (ЦСКА-София),      Атанас Илиев (Черно море);

6 гола: Преслав Боруков (Арда), Ивелин Попов (Ботев Пловдив), Александър Колев (Крумовград), Бърнард Текпетей (Лудогорец), Якуб Пьотровски (Лудогорец), Ивайло Чочев (ЦСКА 1948);

5 гола: Вини Трибуле (Берое), Мартин Секулич (Ботев Пловдив), Квадво Дуа (Лудогорец), Руан Круз (Лудогорец),       Рикардиньо (Левски), Джавад Ел Джемили (Левски), Педриньо (ЦСКА 1948), Джонатан Линдсет (ЦСКА-София), Алекс Фернандес (Черно море).