0

О тборът на ЦСКА-София постигна престижна победа над швейцарския Базел във втората си контрола от летния подготвителен лагер в Австрия.

В Кематен "червените" надиграха с 1:0 швейцарския гранд, любим отбор и на Роджър Федерер. Единственото попадение в мача падна в 47-мата минуга, когато точен бе Тобиас Хайнц с удар от близка дистанция. По-рано тази седмица футболистите на Саша Илич надиграха със същия резултат и румънския Ботошани.

През първото полувреме в мача с Базел българският отбор бе по-активният на терена, а много добро впечатление направи 19-годишният нападател Марк-Емилио Папазов, който бе постоянна заплаха за вратата на швейцарците.

Именно Папазов можеше да открие в шестата минута, но вратарят Марвин Хитц отрази удара му. Две минути по-късно младият нападател пробва удар от около 30 метра, който по чудо не попадна във вратата на Хитц.

До края на полувремето бившият вратар на Борусия Дортмунд Хитц се отличи с още няколко намеси, за да запази нулевото равенство, с което показа, че се намира в най-добра форма от съотборниците си, за които това е първа проверка през лятото.

В началото на второто полувреме натискът на ЦСКА-София се увенча с гол. Жираир Шагоян направи много добър пробив по лявото крило и навлезе дълбоко в наказателното поле. Арменецът стигна почти до аутлинията, когато пусна пас по земя и на далечната греда непокритият Тобиас Хайнц нямаше проблем да прати топката във вратата за 1:0.

Секунди преди гола Базел също вкара, но това попадение бе отменено заради фаул срещу резервния вратар на "червените" Димитър Евтимов.

В 53-тата минута Евтимов направи чудесно двойно спасяване след удари на Леон Авдулаху и Андрин Хунцикер.

Отново вратарят на "армейците" се намеси решаващо в 64-тата минута, а четвърт час преди края и гредата помогна на българския тим след удар на бранителя Рикардо Калафиори.

Следващата проверка на ЦСКА-София е срещу азерския Карабах във вторник.

Титуляри за ЦСКА-София: Густаво Бусато, Мено Кох, Християн Петров, Асен Дончев, Сейни Санянг, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет, Марселино Кареасо, Тобиас Хайнц, Шагоир Шагоян, Марк-Емилио Папазов