0

Ц СКА-София постигна минимална победа с 1:0 срещу Спартак Варна и запази аванса си от четири точки на върха в класирането пред втория Лудогорец в елитната ни футболна лига. Това е осми успех със същия резултат на отбора от "Българска армия" в първенството този сезон.

Очакванията за лесен успех на лидера в таблицата срещу последния не се оправдаха, като играчите на Саша Илич и хилядите по трибуните на "Българска армия" трябваше да треперят до последно.

ЦСКА изигра силни първи 15 минути и именно в този период Маурисио Гарсес отбеляза единствения гол в мача.

С успеха "червените" събраха 60 точки и запазиха разликата от четири точки с Лудогорец.

Спартак Варна остава на дъното с 12 точки.

ЦСКА започна силно и още в началните минути Гарсес стреля опасно, но вратарят на Спартак изби в корнер, а след това и Християн Петров опита далечен удар, който премина встрани от вратата.

Логично в 14-а минута "червените" поведоха след хубава атака отляво, завършила с центриране на Де Нойер към Туфегджич, който триково отклони към Гарсес, който оставен непокрит, стреля с левия крак във вратата.

След попадението ЦСКА намали темпото и позволи на Спартак да изнесе топката в по-предни позиции.

В 33-а минута гостите от Варна имаха отлична възможност да изравнят, след като Жоао Марио се откъсна сам срещу вратаря, но Бусато майсторски скъси ъгъла и спаси.

Веднага след почивката ЦСКА опита отново упражни натиск и Тобиас Хайнц бе близо до гол, но стреля в аут от удобна ситуация.

В 51-а минута и Дюкенс Назон изпусна отлична възможност за гол.

През втората част Спартак имаше шанс да изравни, но Бусато оттново се намеси решително при опит за удар на Родни Антуи.

Съставите

ЦСКА - Спартак Варна - 1:0 (1:0)

Ст. „Б-ска армия“

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Амос Юга, Юрген Матай, Християн Петров, Маурисио Гарсес, Станислав Шопов (70-Марселино Кареасо), Джонатан Линдсет, Брадли де Нойер (80-Енес Махмутович), Тобиас Хайнц (70-Тибо Вион), Лазар Туфегджич (64-Дауда Бамба), Дюкенс Назон (80-Бисмарк Чарлс)

Спартак Варна: Кристиано Фигейредо, Луан да Силва (85-Румен Руменов), Бен Карамоко, Пламен Димов, Александър Цветков, Виктор Митев, Иван Йорданов, Роберто Хименес, Лирой Микелс, Жоао Марио (61-Денис Баланюк), Родни Антуи (85-Божидар Васев)

голмайстор: 1:0 Маурисио Гарсес 14

главен съдия: Кристиян Колев

жълти картони:

ЦСКА: Юрген Матай, Станислав Шопов
- Спартак: Виктор Митев, Божидар Васев

Мачове от 24-ия кръг в Първа футболна лига:

Берое - ЦСКА 1948                          1:3 (1:2)

голмайстори: 0:1 Ивайло Чочев 10, 0:2 Елитон 35, 1:2 Вини Трибуле 36, 1:3 Георги Русев 86
червен картон: Густаво Каскардо (Берое) 79

Хебър - Лудогорец                         1:3 (1:1)

голмайстори: 0:1 Спас Делев 22, 1:1 Арсенио Валпорт 44, 1:2 Спас Делев 70, 1:3 Игор Тиаго 90+4

ЦСКА-София - Спартак Варна                1:0 (1:0)

голмайстор 1:0 Маурисио Гарсес 14