0

З а първи път в историята на клуба Хебър (Пазарджик) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол. Вчера на полуфинала се класира и Ботев Пловдив.

В четвъртфинален сблъсък в Пазарджик играчите на Любослав Пенев отстраниха Пирин (Благоевград) с 2:1 като домакин и така продължават напред в надпреварата.
Точно изпълнение от дузпа на Георги Вълчев в добавеното време на първото полувреме даде аванс на "зелените", но в 59-ата минута "орлетата" изравниха чрез Иван Тасев.

В края на редовното време две попадения на Хебър бяха правилно отменени заради засада, за да се стигне до четвъртата минута от 6-минутното добавено време, когато Шейх Диаманка вкара втори гол за Хебър и така донесе историческата победа на своя тим.

В първата минута от добавеното време на първата част играчите на Любослав Пенев получиха право да изпълнят дузпа. Венцислав Бенгюзов задържа Георги Каракашев в наказателното поле на Пирин, главният съдия Красен Георгиев първоначално остави играта да продължи, но след това бе извикан да прегледа ситуацията с помощта на системата ВАР и отсъди наказателен удар.

Георги Вълчев бе безпогрешен от бялата точка, за да донесе аванс на своя тим – 1:0. При този резултат дойде и почивката.

Четвърт час след подновяването на играта през втората част гостите от Благоевград възстановиха равенството. Андрей Йорданов центрира отляво по земя, Петър Дебърлиев се размина с топката и не успя да пресече подаването, а зад гърба му Иван Тасев се разписа в опразнената врата за 1:1.

В 67-ата минута опасен удар на Ангел Бастунов мина покрай гредата на Максим Ковальов.
В 80-ата минута Хебър стигна до второ попадение. Влезлият като резерва Олексий Збун засече с глава центриране на Стефан Цонков отдясно, Максим Ковальов отрази, но след това, при опита за изчистване на Александър Дюлгеров, топката срещна гърба на Шейх Диаманка и падна отново на крака на Збун, който от няколко метра този път преодоля стража на Пирин.

След дълго преразглеждане на ситуацията с помощта на системата за видеоарбитраж обаче голът бе отменен заради засада на украинския полузащитник.

Във втората минута от добавеното време и Ангел Бастунов помисли, че е вкарал на Пирин, но и гол не бе признат зарадинередовна позиция на нападателя на Хебър.

Минута след това обаче за трети път през втората част играчите на Любослав Пенев вкараха гол и този път попадението бе редовно.

След центриране отдясно Ангел Бастунов свали с гърди към Шейх Диаманка и от няколко метра сенегалецът разстреля Максим Ковальов, за да прати своя тим напред към полуфиналите в турнира.

Четвъртфинални срещи в турнира за Купата на България по футбол:

Хебър - Пирин Благоевград        2:1 (1:0)

Ст. „Георги Бенковски“, Пазарджик

Хебър (Пазарджик): Петър Дебърлиев, Лазар Марин, Георги Вълчев, Стефан Цонков, Божидар Пенчев (79 – Олексий Збун), Георги Каракашев, Йохан Н’зи (79 - Стилиян Тисовски), Архан Исуф, Ангел Бастунов (90+7 - Богомил Божуркин), Николас Пенев (71 – Красиан Колев), Марк-Емилио Папазов (71 – Шейх Диаманка)

Пирин (Благоевград): Максим Ковальов, Николай Бодуров (60 – Виталис Ягодинскис), Александър Дюлгеров, Андрей Йорданов, Асен Дончев, Айуб Абу (83 – Мартин Георгиев), Венцислав Бенгюзов, Христо Попадийн (69 – Лазар Боянов), Иван Тасев (60 - Арно Лузайадио), Юго Комано, Данило Полонский (60 – Брайън Есало)
голмайстори: 1:0 Георги Вълчев 45+5-дузпа, 1:1 Иван Тасев 59, 2:1 Шейх Диаманка 90+4

главен съдия: Красен Георгиев, гр. Варна
жълти картони: Ангел Бастунов, Шейх Диаманка, Стефан Цонков (Хебър Пазарджик); Данило Полонский, Иван Тасев, Венцислав Бенгюзов, Христо Попадийн, Андрей Йорданов, Александър Дюлгеров, Виталис Ягодинскис (Пирин Благоевград)

От 17:30 ч. ЦСКА - Арда (Кърджали)