0

О тборът на Локомотив София победи Етър с 2:1 като гост във Велико Търново в първия съботен мач от 23-ия кръг на Първа лига.

Етър, който е последен в класирането, няма победа в първенството от края на октомври миналата година.

За софийските „железничари“ пък победата е втора в гостуване след подновяването на първенството тази зима – първата бе с 1:0 на негостоприемния ст. „Георги Бенковски“ в Пазарджик срещу Хебър. В миналия кръг Локо падна 0:2 от Крумовград на своя стадион, а треньорът Данило Дончич призна: "Вижда се, че играем по-добре навън, отколкото вкъщи. Играем по-добре на контраатака. Когато трябва да нападаме и да играем по-офанзивен футбол не се получава."

Локомотив поведе във Велико Търново след автогол на Горка Ларучея в 53-ата минута.

Иван Василев изравни за Етър в 81-ата минута, а осем по-късно Ивайло Найденов реализира победното попадение за 2:1 за Локомотив София.

Още във втората минутана двубоя гостите от София застрашиха вратата на Етър след удар на Димитър Митков от границата на наказателното поле, но стражът на домакините Мартин Величков се справи.
Футболистите на Етър бяха близо до гол в 29-ата минута след като Мартин Моран засече центриране на Тибуе, но удари греда, а впоследствие след изстрел на Ловре Кнежевич бранител на гостите изчисти топката пред голлинията.

На фона на пропуските на Етър гостите поведоха с 1:0 в 53-ата минута, когато след центриране на Красимир Милошев, Горка Ларучеа прати топката във вратата на своя тим, отбелязвайки си автогол.

Греда удариха и гостите – в 64-ата минута Красимир Станоев прехвърли стража на домакините Мартин Величков, който все пак успя с ръка да отклони леко топката, тя се отби в гредата и не влезе във вратата му.

Етър стигна до изравнително попадение в 81-ата минута. Иван Василев получи пас от Николай Янков, а ударът му прати топката в мрежата за 1:1.

Локомотив София стигна до победата в 89-ата минута, когато влезлият като резерва Ивайло Найденов се възползва от подаване на Стив Траоре и реализира за крайното 2:1.

В следващия кръг Етър ще гостува на Локомотив Пловдив (на 8 март), а Локомотив София приема Славия на 9 март в софийско дерби между двата отбора, които бяха някога един – ЖСК Славия.

Първа лига, 23-ти кръг, събота:

Етър - Локомотив София - 1:2 (0:0)

Ст. „Ивайло“, Велико Търново

Етър Велико Търново: Мартин Величков, Георги Александров, Георги Ангелов, Горка Ларучея (76-Моузес Кандидус), Иван Василев, Йоахим Карсела (86-Ивайло Димитров), Ловре Кнежевич (86-Мартин Николов), Мартин Моран (65-Николай Янков), Хосекарлос ван Ранкин, Дидис Лутумба, Жан-Марк Тибуе

Локомотив София: Александър Любенов, Диме Димов, Гонсало Кардосо, Бруно Франко, Красимир Милошев, Селсо Рапосо (68-Ивайло Найденов), Красимир Станоев, Валентин Николов, Симеон Мечев (85-Стив Траоре), Антони Иванов (68-Лука Иванов), Димитър Митков (90+5-Калоян Кръстев)

голмайстори: 0:1 Горка Ларучея 53 автогол, 1:1 Иван Василев 81, 1:2 Ивайло Найденов 89

главен съдия: Георги Иванов
жълти картони: Хосекарлос ван Ранкин (Етър), Селсо Рапосо, Красимир Милошев, Димитър Митков (Локомотив)

Черно море - Ботев Враца  - 2:1 (2:0)
голмайстори: 1:0 Атанас Илиев 41-дузпа, 2:0 Меси Биатумусока 71, 2:1 Мирослав Маринов 80
 1. Черно море       23  15  6   2  39:20   51 точки
 2. Лудогорец        21  15  3   3  53:13   48
 3. ЦСКА-София       22  13  6   3  33:12   45
 4. Левски           22  12  5   5  36:16   41
 5. Локомотив (Пд)   22  12  5   5  37:24   41
 6. ЦСКА 1948        21  10  7   4  25:16   37
 7. Ботев (Пд)       22   9  5   8  36:25   32
 8. Арда             22   9  4   9  24:21   31