0

П ирин Благоевград обърна и победи с 2:1 Етър в първия мач от 26-ия кръг на Първа лига. Гостите от Велико Търново поведоха в 11-ата минута с гол на Йоаким Гонсалес, но Иван Тасев успя да изравни в 24-ата. Две минути преди края юношата на благоевградчани Мартин Георгиев отбеляза първия си гол в елита, за да донесе успеха на Пирин.

С победата "орлетата" събраха 25 точки на 14-ото място, а Етър остава закотвен последен с 10 точки от 26 мача.

Етър започна мача с много добро положение. Още в четвъртата минута Йоаким Карсела центрира и топката бе изчистена към границата на наказателното поле, където я чакаше Георги Александров. Ударът на защитника обаче се отби от страничната греда.

Карсела сам отбеляза първия гол в мача, след като в 11-ата минута получи топката близо до центъра, напредна и стреля от над 20 метра. Той изпрати удара в далечния ъгъл и преодоля Максим Ковальов за 1:0.

Пирин отговори само осем минути по-късно. Пас по земя на Андрей Йорданов в наказателното поле бе отклонен от Венцислав Бенгюзов към далечната греда, където Иван Тасев засече топката и я изпрати към вратата. Неговият удар обаче бе отразен от Мартин Величков и Етър запази преднината си. Той обаче не успя да спре сходна ситуация в 24-та минута, когато Йорданов центрира отново по земя от левия фланг. Тази топка също бе отклонена и стигна отново до Тасев, който този път бе точен за 1:1.

Пирин спечели мача с гол в 88-та минута, когато в герой се превърна резервата Мартин Георгиев. Арно Лузаядио центрира от лявото крило, а топката премина покрай няколко футболисти и попадна в непокрития Георгиев. 18-годишният десен бек бе точен, носейки победата на родния си клуб.