0

Л окомотив Пловдив записа първа победа през новия сезон, като надви с 4:2 Локомотив София при гостуването си в квартал “Надежда”.

Двата тима предложиха атрактивен мач с доста голови положения, но най-голяма роля изиграха грешките в защита на домакините, които доведоха до толкова изразителния резултат.

Ивайло Найденов даде аванс на столичани с гол в 22-ата минута, но само 5 по-късно Джовани изравни (27).

В 60-ата минута отново Джовани направи обрата пълен, а малко по-късно Матеус (71) добави трето попадение.

Бабакар Дион също успя да се разпише (79), а малко преди края Краси Станоев върна един гол за домакините от дузпа в 88-ата минута.

Освен шестте гола имаше и две греди - по една за всеки тим, дело на Димитър Митков и Матеус.

След тази победа “смърфовете” имат в актива си 4 точки от първите два мача. В следващия те приемат у дома Ботев Враца. Локо Сф от своя страна има три точки след първите си два мача за сезона, а другата седмица гостуват на Левски на “Герена”.